Експерти застерігають Уряд від нарощування соцвиплат

  Українські експерти застерігають Уряд від нарощування соціальних виплат. Оскільки перегляд бюджету у бік збільшення витратної частини, призведе до зростання показників інфляції. На їхню думку, найбільшу загрозу несуть саме соціальні виплати, особливо це стосується повернення вкладів "Ощадбанку".
  Експерти зазначають, що у березні показник інфляції буде досить високий через зростання цін на енергоносії та продукти харчування, утім прогнози доброго врожаю дають підстави сподіватися, що продукти подешевшають. А це дасть можливість вийти на нульовий показник інфляції в літні місяці. Натомість, є і побоювання, що виробники закладуть у ціну високі інфляційні очікування, а це призведе до чергового здорожчання.

  Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій: "Потрібно переглянути окремі статті, скажімо збільшення фінансування армії. Я розумію, що потрібно якнайшвидше переходити на професійну армію, але додаткові 10 млрд грн - це проінфляційний крок".

  Ярослав Жаліло, завідувач відділу економічної та соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень: "Оскільки у ціни на продукцію нового врожаю, виробники можуть вкласти інфляційні очікування. Уряд повинен з цим впоратися. Наприклад, у минулому році із серпня ціни на продукцію нового врожаю почали зростати".
  Попередній матеріал
  Ющенко подав до ВР невідкладний законопроект щодо вступу до СОТ
  Наступний матеріал
  Рішення НАТО щодо України та Грузії можуть оголосити вже у четвер
  Теги:
  Loading...