Річницю завершення корейської війни святкують нині дві Кореї

  Річницю завершення корейської війни святкують нині у Північній і Південній Кореї. Цього дня - 57 років тому - трирічна війна між сусідніми країнами закінчилася підписанням договору про перемир`я.

  У соціалістичній Північній Кореї нинішній день відзначили демонстраціями і покладанням квітів до монументів у центрі Пхеньяну. У промовах перед народом оратори звинувачували Південних сусідів і Сполучені Штати в тому, що саме вони розпалили війну у 1950 році. Також звучали закиди, що спільні військові навчання США та Південної Кореї, які зараз тривають – це нова агресія проти послідовників товариша Кім Чен Іра.

  У Південній Кореї нині відбулися антивоєнні демонстрації у Сеулі. Активісти запустили через кордон до північного сусіда 10 пластикових повітряних куль, наповнених пропагандними листівками, DVD та однодоларовими американськими банкнотами.

  Фахівці з міжнародного права зазначають: у договорі, підписаному в момент завершення Корейської війни, йшлося саме про перемир`я. Цю угоду у документі не згадували. Тож технічно Північна та Південна Корея досі залишаються у стані війни.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  8 роковини катастрофи на авіашоу в Скнилові
  Наступний матеріал
  Siggraph 2010: Sony представила 3D на дисплеї без спеціальних окулярів
  Теги: