8 роковини катастрофи на авіашоу в Скнилові

  Восьму річницю Скнилівської трагедії відзначили у Львові. У каплиці, збудованої поблизу летовища, відслужили панахиду за жертвами катастрофи. Поминали 77 загиблих, серед яких 28-ро дітей. Ще майже чотири сотні людей визнали постраждалими. 27 липня 2002-го під час авіашоу винищувач СУ-27 впав просто на глядачів. За кількістю жертв Скнилівська трагедія вважається найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу.

  Сімдесят сім світлин у руках родичів загиблих. Вони нагадують про страшну трагедію восьмирічної давнини. Голова громадської організації "Скнилівська трагедія" Стефан Козак каже, за усі ці роки держава не зробила жодного кроку назустріч людям. Сьогодні 90 членів цієї організації судяться з Україною в Європейському суді з прав людини. Вони переконані, що покарали не всіх винуватців авіакатастрофи, компенсації за загиблих родичів вважають надто малими і вимагають офіційного вибачення держави.

  Наталія Павлович втратила на авіашоу сина та чоловіка. Щороку приходить на місце трагедії, щоб помолитися та покласти квіти до меморіалу жертвам трагедії. Влада має намір перенести ці іменні брили в інше місце. Вони заважають будівництву та реконструкції летовища. Пані Наталія, як і більшість постраждалих, проти цього. 

  Символічні могили, кажуть чиновники, справді планують перенести ближче до каплиці. Утім, запевняють, дотримуватимуться збереження пам`яті про загиблих.

  Дев`яту річницю скнилівської трагедії постраждалі, які втратили близьких під час авіашоу, сподіваються вшанувати з рішенням Європейського суду. І,  принаймні, почути офіційне вибачення від держави Україна.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Трагедія ТУ-154: Ярослава Качинського допитала прокуратура
  Наступний матеріал
  Річницю завершення корейської війни святкують нині дві Кореї
  Теги: