Річницю закінчення війни зі США святкує В’єтнам

  Сорокову річницю закінчення війни зі Сполученими Штатами святкує В’єтнам. 27 січня 1973 року у Парижі тодішній радник із нацбезпеки США Генрі Кісінджер та в’єтнамський політик Ле Дик Тхо підписали угоду про мир. Відтак до початку наступного тижня у країні відбуватимуться урочИсті заходи.

  На честь ювілею підписання паризької мирної угоди - у місті Ханой влаштували масштабну виставку. На ній представлені архівні фотоматеріали разом із книжками та офіційними документами процесу перемовин та підписання миру. Деякі з них оприлюднені уперше. Серед запрошених гостей виставки була і Нгуен Тхі Бін, яка безпосередньо брала участь у перемовинах.

  Нгуен Тхі Бін, колишня голова тимчасового революційного уряду В’єтнаму: "Сполучені Штати ввели свої війська у В’єтнам та розпочали агресорську війну. Згодом їм довелося вивести своїх вояків. Наша мета була завжди одна - незалежність та об’єднання Батьківщини".

  Військове втручання у внутрішній конфлікт між південним та північним В’єтнамом - Сполучені Штати розпочали 1965-го року. Вони надали підтримку південному регіону країни. Північ отримала допомогу від Радянського союзу та Китаю. Війна тривала вісім років. За цей час загинули майже шістдесят тисяч американців та майже три мільйонми в’єтнамців.

  Джон Маколіф, директор фонду примирення та розвитку: "Мій брат брав участь у війні. Він із самого початку був проти конфлікту. Коли брат повернувся він також засуджував військові дії. Так думали більшість американських солдат. Уся країна виступала проти війни і як результат Америка була змушена погодитися у Парижі на невигідні умови".

  Перемови щодо миру розпочалися 1968-го року. Утім згоди вдалося дійти лише за п’ять років. 27 січня 1973 року у Парижі Генрі Кісінджер та Ле Дик Тхо підписали угоду про мир та виведення американських військ. За неї вони отримали Нобелівську премію. Утім в’єтнамський політик відмовився від нагороди, мотивуючи це тим, що мир в країні так і не був досягнений. Адже громадянська війна травила до 1975-го року та завершилася перемогою військ північного В’єтнаму.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  До грецьких страйкарів долучилися італійці
  Наступний матеріал
  Печерський суд закрив усі кримінальні справи проти Петра Кириченка
  Теги:
  Loading...