Річниця в історії астрономії: ЄПО виповнюється 50 років [відео]

  Річниця в історії астрономії. Європейській південній обсерваторії виповнюється 50 років. За час її існування, учені ЄПО зробили чимало відкриттів. Зокрема, знайшли докази існування чорної діри у нашій Галактиці.

  Разом вивчати зоряне небо - європейські країни домовилися півстоліття тому. 5 жовтня 1962 року у Парижі угоду про створення Європейської південної обсерваторії підписали представники Бельгії, Німеччини, Франції, Нідерландів та Швеції. Відтоді до роботи організації долучилися ще 9 європейських країн та Бразилія.

  Бруно Ляйбундґут, науковий директор обсерваторії: "ЄПО об`єднав усіх астрономів Європи в одній обсерваторії, щоби вони могли працювати плідніше, аніж, якби діяли окремо".

  Слово "південна" у назві пояснюється дослідженням саме південного неба. Тож усі астрономічні спостереження ведуться у чилійській пустелі Атакама, найзасушливішого місця на Землі, а тому - ідеального для спостереження за зорями. Там розташовані три великі обсерваторії з унікальним обладнанням, які дозволяють астрономам Європи вивчати південне небо. І робити відкриття. Саме у Європейській південній обсерваторії зареєстрували вибухи гамма випромінювання, що свідчить про наявність чорної діри у Чумацькому Шляху, тобто нашій галактиці.

  Тім де Зеув, директор обсерваторії: "Ми зробили відкриття про глибину Всесвіту, наші телескопи побачили першу планету за межами Сонячної системи, а завдяки нашому спектографу ми продовжуємо вивчати планетарну систему навколо інших зірок".

  ЄПО використовує одні з найбільших у світі далекоглядів, зокрема, Телескоп Нової Технології. Саме на ньому було уперше застосовано технологію так званої активної оптики та Дуже великий телескоп. Він складається з чотирьох далекоглядів із діаметром дзеркал у понад 8 метрів та чотирьох допоміжних пересувних телескопів із діаметром дзеркал у майже 2 метри. На спостережній базі Паранал розташований Дуже великий телескоп, знімали епізоди фільму "Квант милосердя" із саги про Джеймса Бонда.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У парку Київського політехнічного університету влаштували мистецьку акцію "Сушка" [відео]
  Наступний матеріал
  Рейтинги політичних партій напередодні виборів -2012
  Теги: