Результати першого дня ралі в ОАЕ

  Пустельні перегони. В Об’єднаних Арабських Еміратах зібрались найкращі гонщики світу на ралі Абу-Дабі Дезерт Челлендж. Українська команда у перший день заїзду фінішувала шостою. Репортаж Олександра Аргата.

  Олександр Аргат, "5 канал": "Сотні кілометрів щодня по піщаному бездоріжжю. Під пекельним сонцем. Це - "Абу-Дабі Дезерт Челендж" - найскладніше у світі змагання після легендарного Дакару. Зірки світового автоспорту приїжджають сюди, до Арабських еміратів, для того, щоб змагатися за першість. Однак, просто доїхати до фінішу вже вважається досягненням. Навіть для найдосвідченіших гонщиків".

  Усміхнені жінки відправляють чоловіків на мотоциклах та позашляохвиках у пустелю. Наскільки насправді складна дорога поміж дюнами та барханами глядачам складно зрозуміти. Побачити гонщиків можна лише на кількох ділянках маршруту тривалістю в триста кілометрів. У місцях, де пустельна траса перетинає швидкісне шосе. Ось з-за піщаної гори виїжджає позашляховик української команди.

  Щоб добре їхати по такій поверхні, камери на колесах дещо приспускають. Головне - не зупинятися та вірно обрати маневр. Помилка - і авто грузне в пісках. Або ж глохне мотор. Не всі авто дістаються табору учасників серед пустелі Рубель Халі. Когось везуть на причепі, когось - тягнуть на тросі. Український екіпаж відмічається на контрольному пункті через п`ять з половиною годин після старту.

  Вадим Нестерчук: "На фініші нам сказали, що ми десь в десятці, на п`ятому чи на шостому місці. В принципі, знаєте, для цього автомобіля, я думаю, що це дуже шикарно. Спокійно, в своєму темпі. Автомобіль цілий, тому що ми там по дорозі бачили вже кучу запчастин, які позалишали інші автомобілі".

  Чималий шмат від свого авто лишив десь у пісках Рубель Халі досвідчений росіянин Ілля Кузнєцов. Каже - ніщо не віщувало біди.

  Ілля Кузнєцов, російський гонщик: "Не увидели. Причем оба смотрели вперед. И одновременно увидели этот сброс. До этого все проходили очень мягко, вообще ни одной ошибки. Ни одной. Все, вообще ни одного удара, ничего не было. А тут - прикс. И просто еще получилось - он не ровный, а косой. И мы когда приземлялись, она у нас пошла... Если бы ровный был, ничего бы".

  Перший день виявив помилки учасників. Українці, наприклад, зрозуміли, що колеса треба приспустити ще більше. Уроки, винесені цього дня, мають допомогти їм подолати решту тисячу кілометрів маршруту "Абу-Дабі Дезерт Челендж".

  Олександр Аргат, Іван Довганик, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Діти інтернату з вадами зору отримали аудіокниги
  Наступний матеріал
  Патент на власноруч розроблену комп’ютерну програму отримала на Луганщині школярка
  Теги: