5.ua

Резолюція Європарламенту: окупація Криму – акт агресії Росії проти України

  Європарламент визнав окупацію Криму російськими військами актом агресії проти України. Про це йдеться в резолюції, ухваленій під час пленарної сесії у Страсбурзі.

  Євродепутати вимагають у Москви негайно вивести армію з української території. Вони наголосили, що Кремль відкрито порушив Хартію ООН, статут ОБСЄ і Будапештський меморандум. Ці дії російської влади, згідно з резолюцією, становлять загрозу не лише Україні, а й безпеці Євросоюзу. Так званий кримський референдум євродепутати назвали незаконним. Вони також наголосили, що нова українська влада повністю гарантувала забезпечення прав етнічних меншин на всій території країни.

  Якщо Росія не припинить окупацію Криму – відповідно до резолюції, ЄС накладе на Москву ембарго з постачання зброї та заборонить використовувати запатентовані в Євросоюзі технології. Також особам, які підтримують агресію проти України, заморозять рахунки і заборонять в’їзд до Шенгенської зони. Для Києва ж ЄС виділяє 11 мільярдів євро фінансової допомоги, скасовує мито на низку вітчизняних товарів та прискорює лібералізацію візового режиму для громадян України.

  Попередній матеріал
  Сепаратисти пояснили: не пустили представника ООН до Криму – бо турбуються за його здоров’я
  Наступний матеріал
  ГПУ продовжила оскаржувати незаконні дії влади Кримської автономії
  Теги:
  Loading...