Режисер Ларс фон Трієр на прес-конференції визнав, що він нацист

  Каннський фестиваль приголомшує не тільки кіноновинками, але й скандалами. Режисер Ларс фон Трієр на прес-конференції визнав, що він нацист, і щоби виплутатися із незручної ситуації додав, що нічого немає проти євреїв. Його стрічці "Меланхолія" кінокритики пророчать пальмову гілку. Нині у Каннах презентували стрічки позаконкурсної програми - фільм Джоді Фостер "Бобер" та мексиканського режисера Еверарда Гоута "Діас де-Грасія".

  Акторка Джоді Фостер позує на червоній доріжці. Вона у Каннах дебютує як кінорежисер. Її стрічка "Бобер" у поза конкурсній программі. Фільм - про родинний конфлікт, в якому главі сімейства, його зіграв Мел Гібсон, вдається впоратися з проблемами завдяки плюшевому бобру. Ще один дебютант режисерської майстерності - Еверардо Гоут. Він привіз до Канн фільм про мексиканську корупцію.

  Еверардо Гоут, режисер: "Після фільму глядач має зрозуміти - усе в його руках, він сам має вирішувати, яким шляхом іти. Стрічка дуже емоційна і наприкінці спонукає замислитися".

  Фільм "Діас де Грасія" теж у позаконкурсній програмі, але претендує на приз "золота камера". Серед головних конкурсантів глядачі мали змогу оцінити стрічку Ларса фон Трієра "Меланхолія". Картина приголомшила як глядачів, так і кінокритиків. Це історія про кінець світу у жанрі комедії.

  Джеспер Крістенсен, актор: "Він ще той гуморист. На проблеми завжди дивиться з усмішкою. Такий він незвичайний режисер". 

  Оповитий скандалами фон Трієр і цього разу привернув до себе увагу на прес-конференції. На запитання про німецькі корені  відповів, що  він - нацист, і дуже поважає Гітлера.  

  Ларс фон Трієр: "Гітлер - це особистість. Я його розумію, але нічого не маю проти євреїв і засуджую Голокост. Проте, я маю визнати, що нацист. Усі мої корені німецькі".

  Канни живуть не лише кіно. Лазуровий берег цими днями шумить гучними вечірками.  

  Кароліна Куркова, модель: "Я тут добре проводжу час. Тут  - прекрасно. На узбережжі багато вечірок. Усі розважаються і водночас знайомляться з кіноновинками".

  Каннський фестиваль триватиме до 22-го травня. У конкурсній програмі 21 картина. Пальмову гілку пророчать "Меланхолії" Фон Трієра, "Древу життя", Терренса Маліка та стрічці "Хлопчик на велосипеді" братів Дарденів.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Уперше за понад 10 років тюрма на Лонцького знову працювала вночі
  Наступний матеріал
  У Греції протести з лацюнгами і наручниками
  Теги: