Режим Каддафі згоден провести вільні вибори

  Режим Каддафі згоден провести вільні вибори. Про це заявив міністр закордонних справ Лівії - Абдул Аті аль-Обейді західним ЗМІ. За словами чиновника, режим навіть погодиться на міжнародних спостерігачів, які б слідкували за волевиявленням. Щоправда, Обейді наголосив, що вибори можна буде провести лише за півроку після того, як скінчиться збройне протистояння. А до того, країною може керувати перехідна влада національної єдності, підкреслив міністр закордонних справ Лівії. Наразі запеклі бої між повстанцями та провладними військами тривають у Місураті. За контроль над цим західним містом вони воюють сьомий тиждень поспіль.

  На кадрах аматорського відео - лунають вибухи та стрілянина. Бої за Місурату не вщухають. Це західне місто поділене на окремі території. Навіть деякі вулиці п`ятдесят на п`ятдесят контролюють повстанці та військові, лояльні до Каддафі.

  Як повідомляє агенція Рейтерс із посиланням на представника повстанців, сьогодні їм удалося втримати свої позиції. Зокрема, контролюють порт. У середу сюди прибуло турецьке судно з гуманітарною допомогою. Напередодні - тут приймали  вантаж із продуктами та медикаментами з двох кАтарських кораблів. Назад судна забрали до півтори тисячі біженців.

  Незважаючи на заклики повстанців, керівництво НАТО не має наміру розпочинати наземну операцію. АджЕ такі дії йшли б у розріз із резолюцією ООН, у якій зазначена лише повітряна операція. РАзом із тим Велика Британія та Франція зголосилися відправити своїх інструкторів, які тренуватимуть лівійських повстанців. Президент Франції - Ніколя Саркозі на зустрічі з одним із лідерів Національної ради Мустафою Абдель Джалілем - пообіцяв посилити повітряні атаки.

  Мустафа Абдель Джаліль, член Національної ради Лівії: "Ми попросили у французької влади підтримки і нам пообіцяли допомогти. Ми обіцяємо міжнародній спільноті -  у разі нашої перемоги пороведемО демократичні вибори. Наш президент точно не з`явиться на танку".

  Повстанці воюють не тільки на землі, але й в інформаційному просторі. У Бенгазі, де розташовується тимчасова національна Рада, періодично випускають газету англійською мовою - на якісному папері і в кольорі. Вона називається Лібія пост.

  Видавець "Libya Post": "Видання англійською,  адже саме цією мовою ми отримуємо запитання від іноземців, зокрема журналістів. Ми відповідаємо на них через газету".

  Турист: "Думаю, газета допоможе іноземним журналістам. Тут кажуть, це перша англомовна газета".

  Водночас державне телебачення Лівії повідомляє, що в інформаційній війні повстанцям допомагає Альянс. Нібито війська НАТО бомблять телекомунікаційні центри у містах. Західна коаліція не підтверджує цієї інформації. Раніше командування НАТО заявляло, що завдаватиме ударів тільки по військових об`єктах.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Черновецький: У мене вистачить волі
  Наступний матеріал
  У Шанхаї відкрився міжнародний автосалон
  Теги: