Венесуела
Венесуела Фото з соцмереж

Революція у Венесуелі: масові протести, опозиціонер оголосив себе "в.о. президента"

У масових зіткненнях прихильників опозиції із силовиками вже загинули щонайменше 16 осіб

Канада, Європейський Союз, Гватемала, Колумбія, Перу, Туреччина, Аргентина, Бразилія та ще низка країн висловили підтримку лідеру опозиції Венесуели – Хуану Ґуайдо.

На тлі масових протестів напередодні він оголосив себе тимчасовим президентом країни і склав присягу глави держави. Першим Ґуайдо в якості нового чільника держави визнав президент США Дональд Трамп. Глава Білого дому пообіцяв використати усю дипломатичну та економічну потужність США, щоб відновити демократію у Венесуелі.

У відповідь на це Ніколас Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами. Оголосив – американські дипломати мають 72 години, аби залишити країну. Водночас у Вашингтоні заявили – таких прав у Мадуро більше немає. Тож США і надалі підтримуватимуть дипломатичні зв'язки з Каракасом, але через уряд Хуана Ґуайдо.

Масові демонстрації з вимогою відставки Ніколаса Мадуро спалахнули у Венесуелі напередодні. Мітинг переріс у сутички між прихильниками опозиції із силовиками. У зіткненнях загинули щонайменше 16 осіб. Ще 43 людини були затримані.

10 січня 2019 року Ніколас Мадуро склав присягу на другий термін президентства. Опозиція заявила, що під час голосування було зафіксовано численні порушення. А парламент визнав його переобрання на посаду глави держави неконституційним.

За час правління Мадуро Венесуелу охопила одна з найгірших економічних криз за усю історію країни. Гіперінфляція сягнула 1300000%, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої потреби призвели до того, що громадяни масово залишали країну. Лише за останній рік з Венесуели поїхали 3 млн людей. Велику підтримку, зокрема і фінансову, уряду Мадуро надає Росія.

Попередній матеріал
Проголошення вироку у справі про державну зраду Віктора Януковича – трансляція
Наступний матеріал
Виступ Президента України у Давосі – відео
Loading...