Радіоактивна хмара з Японії дісталася США

  Радіоактивна хмара з Японії дісталася узбережжя США. У Каліфорнії науковці зафіксували незначне підвищення радіаційного фону. Для здоров`я воно нешкідливе. У Японії - ситуація досі складна.

  Енергетики підвищили рівень небезпеки на "Фукусімі-1" з 4-го до 5-го. За міжнародною шкалою, це означає, що ядро реактора суттєво пошкоджене, а небезпека - поширилася за межі АЕС. На другому енергоблоці сьогодні сталися нові вибухи. Утім, інженери змогли відновити електропостачання 2-го і 3-го реакторів, і до наступного ранку планують запустити систему охолодження. Поки що температуру намагаються знизити водою. До "Фукусіми" виїхав елітний підрозділ Токійського пожежного управління. Його машини здатні працювати в умовах підвищеної радіації.

  Рьохеї Сіомі, представник агенції з атомної і промислової безпеки Японії: "Ми підвищили рівень небезпеки на АЕС "Фукусіма-1" з 4-го до 5-го, і повідомили про це МАГАТЕ".

  Юкія Амано, генеральний директор МАГАТЕ: "Ми вважаємо цю аварію дуже серйозною. Вся міжнародна спільнота занепокоєна ситуацією, та готова надати допомогу. Це не лише японська проблема".

  Попередній матеріал
  За тиждень стартує Міжнародний фестиваль кіно про права людини
  Наступний матеріал
  Справу про припинення виробництва хліба на Луганщині передають до суду
  Теги:
  Loading...