Радбез ООН так нічого і не вирішив щодо "грузинського питання"

  "Грузинське питання" цієї ночі обговорювали у Нью-Йорку, на екстреному засіданні Ради безпеки ООН - другому за добу, цього разу на вимогу Тбілісі. Дипломати говорили кілька годин, проте - так і не дійшли спільної думки.
  Представник Росії - Віталій Чуркін - укотре підтвердив намір Москви залишити свою військову присутність у Південній Осетії. За його словами, це її законне право - як учасника міжнародної миротворчої місії.

  Грузія, а за нею і Сполучені Штати, закликали росіян відмовитися від атак проти Грузії. Однак, Москва вирішила, що "мирна ініціатива" мусить іти саме від Тбілісі. Віталій Чуркін оприлюднив офіційні дані про кількість постраждалих у конфлікті. За його підрахунками, загинули майже півтори тисячі мирних осетинів та дванадцятеро миротворців з Росії. Зранку стало відомо про ще трьох загиблих миротворців. Тбілісі повідомляє про тридцятьох вбитих зі свого боку.

  Іраклій Аласанія, посол грузії в ООН: "Росія кидає виклик міжнародній спільноті та загрожує стабільності. Мета цієї агресії - підірвати плани Грузії щодо вступу до НАТО, знищити усі наші демократичні досягнення, здобуті у минулі роки. Що робитиме із цим Рада Безпеки? Як ми будемо діяти?"

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Тбілісі використовує тактику випаленої землі. Кілька міст у Південній осетії знищені вщент. Грузинські снайпери затримують карети швидкої, не попускаючи лікарів до постраждалих".

  Карен Пірс, посол Британії в ООН: "Я закликаю усі сторони до миру - грузинів, осектинів та інших вояків. Закликаю їх утриматися від насильства та гарантувати безпеку миротворців та цивільного населення".
  Попередній матеріал
  Два села зникли з мапи Донеччини
  Наступний матеріал
  До Кучми на день народження приїде Елтон Джон
  Теги:
  Loading...