Два села зникли з мапи Донеччини

  Два села зникли з адміністративної мапи Донеччини. Обласна рада офіційно виключила з обліковіх даних Олександрівку та Білогорівку. У одному з цих сіл не залишилося жодного мешканця, інше - через малу кількість населення приєднали до райцентра.
  Олександр Наумов, 5 канал: "Те що на цьому місці було село, видає лише рослинність. Адже споруди розібрали на будматеріал або на дрова. Якщо зустрічаєш яблуні, груші, навіть звичайний лопух – розумієшь - колись тут було житло".

  На території, де зараз пустирище, ще 5 років тому мешкали  майже вісімдесят людей. Поступово село Олександрівка стало безлюдним. Молодь, у пошуках ліпшого життя, подалася до Донецька чи інших міст. А  за ними санітарну зону теплоелектростанції, що розташована поруч, залишили і літні люди. Нині знайти тут корінного олександрівця практично неможливо.

  Олена Лісуренко, голова Мар‘янівської сільської ради: "Как вы заметили этот населенный пункт находится далеко от дороги. Автобусы туда не ходили поэтому надо было выходить в соседнем селе и надо было выходить на трассу ближе к той дороге".

  Раїса, мешканка сусіднього села: "Там поуехали много – город далеко, от города они, и там нечем им хоже – тут у нас сто в огороде соберут – поедут в город продадут, а в глуши что там? Там ни в город- никуда".

  Тутешні села - приречені на вмирання, кажуть експерти та й самі селяни. Відсутність інфраструктури, роботи та гідних умов життя змушують людей залишати рідні місця. Чиновники ж пояснюють зникнення селищ демографічною кризою. Адже за останні кілька років кількість мешканців Донеччини зменшилася майже на мільйон.

  Анатолій Близнюк, голова Донецької облради: "... Это не тот факт, которому надо радоваться, это однозначно. К сожалению, нас уже не 5 млн 386 тысяч, как было раньше, а 4 млн 519 тысяч. Тенденция, которая есть, говорит о том, что серьезный демографический кризис уже есть и его последствия для страны и региона".

  Втім села на Донеччині зникають не лише через те, що залишаються без мешканців. Село Білогорівку Краснолиманського району через малу кількість населення приєднали до сусіднього Червоного Лиману. Експерти ж твердять -  найближчим часом така сама доля спіткає більшість маленьких сіл Донеччини.

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донецька область, 5 канал
  Попередній матеріал
  На потяг впав недобудований міст у Чехії - серед загиблих українець
  Наступний матеріал
  Радбез ООН так нічого і не вирішив щодо "грузинського питання"
  Теги:
  Loading...