Радбез ООН схвалив санкції проти Каддафі і його соратників

  Запровадження санкцій проти режиму Муаммара Каддафі - схвалила Рада безпеки Організації Об`єднаних Націй. Відповідну резолюцію підтримали усі 15 країн-учасниць екстреного зібрання. Лівійська опозиція створила перехідний уряд, який очолив колишній міністр юстиції.

  Радбез наклав ембарго на постачання до Лівії будь-якого військового обладнання, заборонив міжнародні поїздки - Муаммару Каддафі, дев`ятьом членам його сім`ї та шістьом соратникам, і заморозив закордонні активи сім`ї Каддафі. Також ООН доручила Міжнародному суду в Гаазі - розслідувати сутички у Лівії і притягнути до відповідальності винних у військових злочинах. 

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Я схвалюю цей рішучий крок Ради Безпеки ООН. Сподіваюся, що найлижчими днями подібні рішучі кроки зроблять Генеральна асамблея та міжнародна спільнота вцілому. Запроваджені санкції є досить жорсткими, але якщо буде потрібно, ми готові ще посилити їх".

  У Бенгазі двоє прибічників опозиції переобладнали одну з квартир під невелику телестанцію. За допомогою супутникової тарілки вони надсилають провідним медіа світу відеосюжети про події в країні і транслюють наживо антиурядові мітинги. Уряд заблокував Інтернет, тож таким чином опозиціонери намагаються прорвати інформаційну блокаду правлячого режиму.

  Зохір аль-Барасі, прибічник опозиції: "Ми хочемо показати всьому світу, що влада Лівії зараз убиває людей. Режим Каддафі невиправдано застосовує силу проти мирних мешканців. Лояльні до нього військові фізично знищують опозиціонерів".

  Також у Бенгазі засідає перехідний опозиційний уряд. Очолив його колишній міністр юстиції Мустафа Аджлейл. У понеділок він вийшов із кабміну Муаммара Каддафі, розкритикувавши полковника за невиправдане застосування сили проти демонстрантів. Перехідний уряд уже підтримали посол Лівії у Сполучених Штатах та заступник командира лівійського спецназу. Останній закликав усіх військових підтримати опозицію. У своїй першій промові Аджлейл підтвердив територіальну цілісність Лівії - зі столицею в Триполі.

  Мустафа Аджлейл, голова перехідного уряду, колишній міністр юстиції Лівії: "Закликаю міжнародну спільноту допомогти лівійському народу. Режим Каддафі зараз знищує людей в історичних масштабах. Також просимо заборонити авіаперельоти над усією територією Лівії".

  Представники опозиційного уряду звинувачують у придушенні антивладних виступів тільки Муаммара Каддафі. І повідомили, що не переслідуватимуть членів його племені, з якого полковник роками відбирав кадри для особистої охорони та елітних військових підрозділів. Напередодні прибічникам Каддафі почали видавати зброю з державних арсеналів. Раніше Каддафі попереджав про такі кроки, і обіцяв, що Лівія спалахне вогнем. За десять днів масових заворушень у країні , за різними даними, загинули від однієї до двох тисяч осіб.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Завершення "Всеїдного тижня" у Мамаєвій Слободі [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  До 147 зросла кількість жертв землетрусу у Новій Зеландії
  Теги:
  Loading...