Фото news.ru

Радбез ООН: Росія робить небезпечні кроки

  Рада Безпеки ООН вкотре розглянула питання української кризи.


  Постперд США при ООН Саманта Пауер заявила, що Росія досі не зробила жодного позитивного кроку з реалізації женевських домовленостей. За її словами нинішні події в Україні - це не "східноукраїнська весна", а "добре організована кампанія" з дестабілізації української держави.

  За словами американського дипломата, дії російської влади на Україні після чотиристоронньої зустрічі в Женеві 17 квітня нічим не відрізняються від дій до цих переговорів, відмічає DW.

  При цьому влада в Києві робить все необхідне для виконання женевських домовленостей, додала Пауер.

  Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман зазначив, що реалізація женевського угоди зайшла в глухий кут. За його словами, сторони по-різному інтерпретують домовленості.

  "Групи військових і озброєних цивільних осіб розростаються по числу і нарощують свою діяльність в різних містах регіону, захоплюють будівлі, блокують дороги і блокують зв'язок цілих міст і громад з рештою країни. Почастішали повідомлення про катування, викрадання і насильницькі сутички", - сказав Фелтман.

  Він повідомив, що, за дорученням генсекретаря ООН, він наступного тижня відправиться в Україну.

  У той же час постпред Великобританії Марк Лайалл Грант заявив, що звинувачення Росії у тому, що Україна не виконує Женевські домовленості – безпідставні. "Насправді саме Росія робить подальші небезпечні кроки", що ведуть до ескалації кризи, переконаний Грант.

  Він також підкреслив, що Лондон засуджує захоплення військових інспекторів ОБСЄ та супроводжували їх українців і закликає Москву використовувати свій вплив для негайного їх звільнення.

  Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв також заявив, що Росія не виконує покладених на неї обов‘язків та підриває Женевські угоди.

  Він повідомив, що сепаратисти на Сході України тримають в заручниках жителів кількох міст, а Москва погрожує Києву збройними силами , стягнутими до українського кордону.

  Сергєєв також відмітив, що зараз існує висока ймовірність реалізації Росією "абхазького сценарію" на Сході України, однією з цілей якого є зрив майбутніх президентських виборів, запланованих на 25 травня.

  У відповідь на це представник РФ Віталій Чуркін звинуватив Захід у безвідповідальному підході до міжнародної політики, про що, на його думку, свідчать санкції проти Москви.
  Попередній матеріал
  У Горлівці сепаратисти захопили міськраду і райвідділ міліції
  Наступний матеріал
  Красний Луч на Луганщині вже під російським "триколором"
  Теги:
  Loading...