Рада безпеки ООН вкотре засудила насильство у Сирії

  Поступки опозиції робить президент Сирії - він хоче запровадити багатопартійність. За законопроект мають проголосувати 7 серпня. Документ передбачає заборону діяльності партій, що мають на меті расову чи статеву дискримінацію. Опозиція зі своїм ставленням до законопроекту ще не визначилася, і планує провести консультації з урядом. Зараз у Сирії триває жорстке придушення масових протестів. Насильство засудила Рада Безпеки ООН.

  Танки увійшли на центральну площу Хами після потужного артилерійського обстрілу. Саме ця площа була центром масових виступів проти президента Башара Асада. Тепер місто - під контролем військових. 800 тисяч його мешканців живуть без електроенергії, телефонного зв`язку та інтернету. За останні чотири доби у Хамі загинули понад сто людей, у інших містах країни - ще близько півсотні. Про усе це свідчать лише очевидці: представників мас-медіа у Сирію не пускають. Світова спільнота жорстко критикує дії уряду Асада.

  Джей Карні, речник Білого дому: "Президент Асад вкотре продемонстрував, що він не має жодного бажання дослухатися до вимог людей. Сполучені Штати вважають такий стан речей неприпустимим і закликають сирійську владу припинити військову кампанію проти мирних мешканців, відпустити тисячі затриманих за антипрезидентські виступи і почати демократичні перетворення".

  Припинити насильство у країні закликала сирійську владу і ООН. Рада безпеки ухвалила відповідну заяву після трьох днів бурхливих дебатів. У заяві - засуджують численні порушення прав людини у Сирії і застосування сили проти мирних громадян. Країни Євросоюзу вимагали більш жорстких формулювань, але проти цього висловилися Росія, Китай, Бразилія і Південна Африка. Вони побоюються, що в разі більш жорсткої реакції ООН подальші події у Сирії розвиватимуться по лівійському сценарію.

  Пан Гі Мун, генсек ООН: "Останніми днями ситуація у Сирії різко погіршилася. Я закликаю предидента Асада негайно припинити насильство проти власного народу і ввести в дію обіцяні демократичні реформи. Рада безпеки ООН вимагає допустити у Сирію представників гуманітарних організацій. А також - розслідувати убивства мирного сирійського населення і покарати винних".

  Заворушення у Сирії почалися на початку весни. Тоді мешканці країни, яких надихнули події у Тунісі та Єгипті, вийшли на вулиці з вимогою про відставку чинного президента. Башар Асад пообіцяв демократичні реформи. Але водночас - застосував армію для придушення демонстрацій. Під час сутичок із силовиками загинули близько двох тисяч людей. Сирійська влада називає ініціаторами акцій протесту кримінальні угрупування. І наполягає: саме проти терористів виступають збройні сили країни.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Група представників інтелігенції підписала лист у підтримку Януковича
  Наступний матеріал
  В Україні впровадять єдиний номер для екстрених служб
  Теги: