Twitter / UKR Mission to UN

Рада безпеки ООН закликала усі країни припинити ядерні випробування

  Резолюція РБ ООН рекомендує всім державам утримуватися від проведення ядерних випробувань або будь-яких інших ядерних вибухів

  Через 20 років після затвердження Угоди про всеосяжну заборону ядерних випробувань Рада Безпеки ООН закликала всі держави, які все ще не прийняли цей документ, завершити цей процес. Такий заклик міститься в резолюції РБ ООН 2310, прийнятій на засіданні в п'ятницю, 23 вересня, передає "Укрінформ".

  "Рада Безпеки ООН наполегливо закликає всі держави, які ще не підписали або не ратифікували Договір, особливо ті вісім держав, що залишилися ... зробити це без подальшого зволікання", - йдеться в резолюції.

  Серед восьми зазначених країн залишилися Китай, США, Єгипет, Ізраїль, Індія, Іран, Пакистан і КНДР.

  Прийнята майже одностайним голосуванням (утримався лише Єгипет), резолюція рекомендує всім державам утримуватися від проведення ядерних випробувань або будь-яких інших ядерних вибухів. При цьому в документі висловлюється вдячність країнам, які ввели національні мораторії на ядерні випробування ще до набуття чинності Договору.

  Члени Ради Безпеки також нагадали, що п'ять країн, які володіють ядерною зброєю - Велика Британія, Китай, Росія, Франція і США – надали гарантії безпеки країнам, що не володіють такими арсеналами. Як наголосили в РБ ООН, такі гарантії зміцнюють режим ядерного нерозповсюдження.

  Нагадаємо, як повідомили в ГУР Міноборони, напередодні армійці РФ відпрацювали нанесення масованого ракетно-ядерного удару.

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: Кількість ворожих обстрілів зросла – бойовики застосовують міномети і зенітні установки
  Наступний матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua

  Розвідка зафіксувала активізацію стратегічних ядерних сил Росії

  Джемілєв: У Криму може знаходитись шість ядерних боєголовок

  Японія скликає термінове засідання Радбезу ООН через ядерні випробування КНДР

  КНДР підтвердила проведення найбільшого в своїй історії ядерного випробування

  Кравчук: Наші ядерні боєголовки були направлені на США та керувалися з Росії

  5 канал - трансляція наживо