unian.ua

Путін не такий вже і сильний лідер – New York Times

  Єдиний, так би мовити, "успіх" російського авторитарного президента – це повне придушення опозиції

  Перш за все, варто зрозуміти чітко: Російська Федерація у 2016 році – це не Радянський Союз у 1986-му. Так, вона охоплює майже ту ж територію і керують нею ті ж головорізи. Але марксистської ідеології більше немає, так само як і статусу супердержави, пише на сторінках New York Times Пол Кругман, який нагадує про нещодавні слова похвали на адресу Володимира Путіна від кандидата в президенти США Дональда Трампа, які збили багатьох людей з пантелику, передає видання ZN.UA.

  "Йдеться лише про більш-менш звичну корумповану країну-заправку, яка, щоправда, досить велика і має ядерну зброю", - пише Кругман.

  З одного боку, дуже дивувала похвала російського режиму з боку американських "правих", які зазвичай кричать: "Любіть Америку або їдьте геть!". З іншого боку, в таборі "лівих" з'явилися ті, хто виступив проти "антипутіністів", звинувачуючи критиків любові Трампа до Путіна у "переслідуванні лівих".

  Але сучасна Росія не комуністична і не дотримується жодної "лівої" ідеології. "Вона лише авторитарна держава з культом особистості, згуртована навколо сильної руки, яка розподіляє доходи серед казково багатих олігархів і жорстоко переслідує опозицію і критиків. І це те, чим багато хто серед "правих" захоплюється", - йдеться в статті.

  Росія, звісно ж, має велику армію, яку вона використала для окупації Криму і організації війни на Сході України. Але демонстрація м'язів зробила Росію слабшою, а не сильнішою.

  "Крим, зокрема, це не вигідний здобуток: його населяє менше людей, ніж райони Нью-Йорка Квінс і Бруклін. А в економічному вимірі він більше тягар, чим актив, оскільки російська окупація підірвала туристичний потік", - пише оглядач.

  "Коли Трамп і інші хвалять Путіна за його "лідерство", вони насправді не мають на увазі те, що він зробив Росію знову великою, оскільки він цього не зробив. Російський президент нічого не добився на економічному фронті, а його завоювання жалюгідні. Його єдиний здобуток – це знищення внутрішніх суперників. Виступи проти режиму Путіна і закінчиш у в'язниці чи в могилі. Це дійсно сильно", - іронізує автор.

  Попередній матеріал
  На Дніпропетровщині вандали спаплюжили меморіальну дошку дисидентові Чорноволу
  Наступний матеріал
  Заступник голови Київської ОДА вніс заставу в 1 мільйон

  Клінтон назвала Путіна "хрещеним батьком глобального крайнього націоналізму"

  Олланд небезпечно заграє з Путіним – Wall Street Journal