5.ua

Путін: активістів «Грінпіс» затримали, бо вони могли бути терористами [відео]

  Генконсул України у Санкт-Петербурзі виїхав до Мурманська для надання допомоги співвітчизнику, якого затримали разом з активістами "Грінпіс" у Баренцевому морі - повідомляють у МЗС. За інформацією відомства, дипломат має з'ясувати, що саме інкримінують українцеві, а вже після цього вирішуватиме, що робити далі для його захисту.

  Нагадаємо, громадянин України Руслан Якушев був коком на судні «Арктик Санрайз», з якого «грінпісівці» намагалися дістатися платформи «Газпрому» – таким чином хотіли привернути увагу суспільства до екологічної шкоди, яку завдає видобуток нафти в арктичних водах. Атаку екологів відбили водяними гарматами, а за активістами рушили російські прикордонники. Затримали «Арктик Санрайз» уже у нейтральних водах. Активістів доправили до слідчого ізолятора в Мурманську.

  Затримання «грінпісівців» прокоментував Володимир Путін. За словами президента Росії, екологи – не пірати, але закон порушили. До цієї заяви їм закидали піратство, хоча відповідних документів адвокатам так і не надали.

  Володимир Путін, президент РФ: «Я не знаю, что там произошло, но совершенно очевидно, что они, конечно, не являются пиратами, но формально – они пытались захватить платформу... И ведь наши пограничники не знали, кто пытается захватить эту платформу под видом организации «Гринпис», а – особенно на фоне тех кровавых событий, которые происходили в Кении – всякое ведь могло быть...» 

  Попередній матеріал
  У ЄС розчаровані відсутністю прогресу у питанні Тимошенко [відео]
  Наступний матеріал
  Чільники ЄС закликають Януковича до прогресу