Психіатр застрелив 13 людей у США

  Масове убивство на ідеологічному ґрунті. У Сполучених Штатах військовий психіатр зчинив стріляину на базі Форт Худ у Техасі. Очевидці кажуть, що зловмисник славив Аллаха. Причиною нападу могло стати небажання психіатра воювати в Іраку, таку версію озвучив родич нападника.Слідство у справі веде ФБР.

  Майорові Нідалю Маліку Хасану - 39 років. Він сповідує іслам і служить в армії США як психіатр. Чимало його пацієнтів побували у гарячих точках - Іраку та Афганістані. Туди ж могли відправити і самого лікаря.   Кузен Хасана розповів "Нью-Йорк Таймс", що чоловіка жахала така перспектива. Він не бажав воювати із одновірцями та засуджував дії Сполучених Штатів. Був готовий навіть піти із армії, відшкодувавши їй вартість вищої освіти. Втім, попри такі погляди, дотепер Хасан справно виконував обов`язки психіатра та солдата.

  Неочікували стрілянини і керівництво майора, хоча перші підозри закралися ще півроку тому. Хасана підозрювали у написанні інтернет-статей на захист терористів-самогубців. Та, за даними Асошіейтед Прес, формальне слідство проти нього так і не розпочали. Нині армійці дуже обережно коментують масове вбивство, вчинене психіатром.

  Боб Коун, командувач бази: "Слідство триває, та за попередніми даними стрілянину влаштував один чоловік, який згодом сам зазнав серйозних поранень. Нині він під слідством і у стабільному стані".

  Від рук психіатра загинули 13 людей, один із загиблих був цивільним. Ще три десятки американців - поранені, більшість з них - досі у лікарні. Працівники бази Форт Худ кажуть, жертв могло бути набагато більше, якби не вправні дії військових та поліцейських. Вони не впустили убивцю до зали, де зібралися на святкування шість сотень військовослужбовців.

  5 канал 

  Попередній матеріал
  Депутати оскаржують Закон про підвищення соцстандартів
  Наступний матеріал
  Заарештовано главу одного з кланів Каморри
  Теги: