Протестувальники у США звинуватили у своїх бідах багатіїв

  Фінансистів та мільярдерів звинуватили у своїх бідах американські протестувальники. Уперше з початку мітингів під гаслом "Захопи Волл-стріт" вони назвали конкретних людей, яких вважають винними у фінансових негараздах країни.

  Безстрокова акція "Захопи Волл-Стріт" стартувала у Нью-Йорку 17 вересня. За два тижні до кількох десятків активістів долучилися тисячі людей по всій країні. Свою підтримку мітингувальникам висловили найбільші профспілки США.

  Майже півтисячі людей під будинками місцевих мільярдерів. Учасники ходи вимагають подовжити дію податку для заможних людей, який мають скасувати наприкінці року. Цей податок стосується близько 1 відсотка найбагатших американців. На власні очі побачити бідніші 99 відсотків населення Сполучених Штатів могли медіамагнат Руперт Мердок, нафтовий мільярдер Девід Кох, банкір Джеймі Даймон та інші небідні та впливові мешканці району Аппер Іст Сайд.

  Ебі Кларк, протестувальниця: "Це - місце злочину. Саме тут - наші гроші. Люди втрачають житло через банківську та іпотечну кризу, а їхні статки опиняються ось за цими парканами. Тут мешкають неймовірно багаті люди, і мені прикро думати, що в цей час у мене вдома, в Мічігані, люди ледве зводять кінці з кінцями".

  Це вперше учасники протестів перейшли до звинувачення конкретних осіб. Вимоги збільшення податків для багатих збігаються з головною скаргою руху "Захопи Волл-Стрит". Влада має належати народу, а не кільком впливовим особам.

  Філіп Арно, випускник університету Нью-Йорка: "На що ми справді сподіваємося - так це на те, що змінимо баланс сил в Америці. Зараз уся влада належить одному відсотку найзаможніших людей. Насправді ж керувати мають решта 99 відсотків. Саме в цьому сенс демократії".  

  Ще одна демонстрація відбулася у столиці США - Вашингтоні. Близько сотні людей пройшли вулицями та зібралися у подвір’ї сенату. Протестувальники обурені тим, що сенат не захищає інтереси виборців, і звинуватили його в некомпетентності. Окрім гасел активісти мітингу збиралися вивісити власний банер. Втрутилася поліція, шістьох людей затримали.

  А от у Бостоні правоохоронці виявилися більш активними. Там під час розгону мітингу арештували понад ста тридцяти осіб. Утім, загалом протести - відбуваються мирно. 

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ФДМУ почав опис майна, яке використовує ЧФ РФ в Криму
  Наступний матеріал
  На Львівщині з`явилася вулиця Вояків легіону Нахтігаль [відео]
  Теги: