На Львівщині з`явилася вулиця Вояків легіону Нахтігаль [відео]

  Вулицю Миру у селі Райлів на Львівщині перейменували на вулицю Вояків легіону Нахтігаль. У місцевій сільраді кажуть - за таке рішення виступили тамтешні мешканці. Вони зібрали 38 підписів за перейменування. Втім, є в селі і незадоволені новою назвою.

  Чимало мешканців села Райлів про перейменування вулиці навіть не чули, кажуть живуть на Миру. Нову назву дехто і вимовити не може.

  84 річний Андрій Смерж проти перейменування.

  Чоловіка підтримують й інші мешканці села. Про ухвалу сільради дати нову назву вулиці - дізналися, коли їм повідомили, що відтепер житимуть за іншою адресою.

  У сільраді кажуть, якщо незадоволені подадуть до суду - процес перейменування призупинять. Сільський голова Михайло Яхван як доказ на користь нової назви центральної вулиці наводить документ із проханням селян. У ньому підпис тридцяти восьми людей. Підтримує голову і депутат сільради Ігор Федор і запевняє у новій назві немає жодної політики.

  Помешкання Петра Яблуковського саме на вулиці Миру. Каже - на його будинку таблички зі старою назвою не було. А щойно рішення про перейменування набере чинності, табличку  виготовить власноруч.

  Легіон Нахтігаль сформували у 1941 році - переважно з українців. Вояки вірили - на боці Німеччини вони борються за незалежну Україну. Після захоплення Львова і проголошення акту Відродження української державності - німці заарештували провідника ОУН Степана Бандеру, а батальйон - розформували. Згодом його бійці стали кістяком для створення Української Повстанської армії. Вулиця вояків Нахтігалю в Україні едина. Райлівчани кажуть у їхньому селі є ще кілька вулиць, які заслуговують на перейменування.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Протестувальники у США звинуватили у своїх бідах багатіїв
  Наступний матеріал
  У США чоловік вчинив стрілянину в перукарні - 8 загиблих
  Теги: