Зоран Мілованович
Зоран Мілованович 5 канал

Проросійська Хорватія чи їхній президент: чому Словесний потік Мілановича спрямований проти України

Читайте по-русски
Хорватія також відмовилася тренувати українських військових

російські зв'язки президента Хорватії. Зоран Міланович заявив, Крим буцімто ніколи вже не повернеться під контроль України. Доклався цей політик і до того, аби Хорватія відмовилася тренувати наших військових. Ця балканська країна і сама пережила у 90-тих кровопролитну війну за незалежність і виживання. Але в заявах їхнього президента – жодного співчуття українцям. Чи стала Хорватія проросійською, чи все ж проблема лише у президентові цієї країни – розбирався журналіст "5 каналу" Сергій Барбу. 

Витанцьовує під російську пропаганду. Президент Хорватії почав стелитися перед москвою. Зоран Міланович сипле антиукраїнськими заявами.

"Те ж саме стосується Криму – Крим ніколи більше не буде Україною. Це те, що говорять провідні німецькі генерали", – заявляв президент Хорватії Зоран Міланович.

Які такі генерали, Зоран Міланович не сказав. Його словесний потік намагалися зупинити журналісти. Дорікнули хорватському президентові: торік він уже переконував, що росія на Україну не нападе. Але Міланович продовжив твердити своє і називати московію наддержавою.

"У Хорватії є такі настрої, які озвучує президент країни. Але все таки не в такому вигляді, як він це формулює. Прошарки населення, які вважають, що з такою великою за розміром країною, як росія, треба домовлятися. Є люди, які не хочуть загострення, щоб у Європі тривала війна. Але вони точно не домінуючі", – пояснює керівниця проєкту "Балканський оглядач" Наталя Іщенко.

Президент Хорватії – один із найпопулярніших політиків у своїй країні. І він хоче втримати рейтинг. Зоран Міланович узяв на озброєння тему війни проти України.

"Реально там немає якогось виразного русофільства, де хорвати вважають росіян своїми братами. Але варто зауважити, що українців вони теж не вважають своїми братами. І коли я спілкуюся зі своїми знайомими хорватами, то дуже багато риторики, що не все так однозначно щодо війни і агресії росії. Вони досі кажуть, що медіа брешуть", – розповідає співзасновниця мережі балкансько-української співпраці Уляна Бах.

Хорватія відмовилася тренувати українських військових. І за цим також стоїть чільник країни. Зоран Міланович виступив із категоричним "ні". Через позицію президента, аби ухвалити рішення у парламенті, потрібно було дві третини голосів. Їх забракло. Хорватія не долучилася до місії ЄС із підготовки українських солдатів. А прем'єр країни розкритикував і президента, і парламентарів.

"Ми, як уряд, не будемо соромитися говорити їм про це за кожної нагоди. Відповідальність лежить не на нас, а на тих представниках влади, які не змогли опинитися на правильному боці історії", – наголосив прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович.

Хорватський уряд усіляко підтримує Україну. Міністр оборони цієї балканської країни засудив російську агресію. А уряд Хорватії виділив мільйон євро на генератори для України. Задумуються в офіційному Загребі й над тим, аби надати Києву свої танки M-84. Утім діють по-хитрому. Панцерники готові відправити тоді, коли на заміну отримають нові. Й неабиякі, а німецькі "Леопарди". Утім нічого нового в цьому немає. Так діють чимало інших держав. Коли Україні дають старішу техніку, а собі воліють отримати сучаснішу.

"Хорватське суспільство не є проросійським. Але хорвати пам’ятають і цього не можна викинути з історії. росія постачала велику кількість зброї в обхід санкцій ООН на озброєння хорватської армії під час Вітчизняної війни. Це назва війни у 1991-1995 році. Хорватські пропагандисти і прихильники зближення з росією намагаються цей факт розкрутити", – зазначає керівниця Аналітичного центру Балканських досліджень Катерина Шимкевич.

Однак із 2014 року Хорватія послідовно підтримує всі санкції проти росії. А останніми роками розриває і бізнесові зв'язки з москвою. Більше не працює в цій балканській країні російський "сбербанк". Не хоче офіційний Загреб купувати і російський газ. 

Сергій Барбу, "5 канал"

У кінці січня президент Хорватії заявив, що Крим "більше ніколи не буде Україною" – у МЗС нагадали про 90-ті.

Це не перша антиукраїнська заява Зорана Мілановича – раніше він виступав проти надання Україні військової допомоги та не схвалив участь Хорватії у тренувальній місії для українських вояків.

Дивіться також відео: Обшуки і арешти киримли на тлі збільшення військового контингенту рф у Криму. Готуються? Гаяна Юксель

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Україна почала імпортувати газ через Молдову – оператор ГТС
Наступний матеріал
Україна хоче далекобійні ракети, а в рф готують бомбосховища – марафон "Незламна країна"
Loading...
Хорватія долучилася до Шенгенської зони та зони євро

Хорватія долучилася до Шенгенської зони та зони євро

Хорватія вийшла у півфінал ЧС-2022 з футболу – бразильці поїхали додому

Хорватія вийшла у півфінал ЧС-2022 з футболу – бразильці поїхали додому

Як Україна повертатиме Крим – марафон "Незламна країна"

Як Україна повертатиме Крим – марафон "Незламна країна"

Хорватський журналіст випадково врятував Віктора Орбана, який почав тонути

Хорватський журналіст випадково врятував Віктора Орбана, який почав тонути

"Розраховуємо на позитивне рішення": Порошенко обговорив із прем'єром Хорватії отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС

"Розраховуємо на позитивне рішення": Порошенко обговорив із прем'єром Хорватії отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС

Безпілотник, що впав у Загребі, ніс авіабомбу вагою 120 кілограмів – Міноборони Хорватії

Безпілотник, що впав у Загребі, ніс авіабомбу вагою 120 кілограмів – Міноборони Хорватії