5 канал

Промова Путіна знову обвалила рубль

  Рубль сьогодні знову лихоманило. Падіння російської валюти мала б зупинити сьогоднішня промова Володимира Путіна – від російського президента чекали чудодійного рецепту виходу з кризи.

  Коли Путін назвав дії влади і Центробанку правильними, а ще й наголосив, що країна не залучатиме золотовалютні резерви – рубль відразу подорожчав відносно долара і вже становив 64 рублі. Росіяни квапляться вкласти гроші – спустошують полички з побутовою технікою.

  Різко зріс попит і на автомашини. "Автомобіль продано" – такі таблички висять на атівках у багатьох салонах Росії. Люди намагаються встигнути вкласти свої заощадження у машини, нерухомість, та побутову техніку, тому що бояться – вже завтра все це коштуватиме дорожче.

  Частина автокомпаній Росії припинила продажі, інші – підвищили ціни. Топ-менеджери компаній-імпортерів збираються на екстрені наради і міркують, як рятувати бізнес.

  Гендиректор автосалону Володимир Рябушко підсумував: "Новые партии автомобилей будут приходить по новым ценам. К сожалению или к счастью, мы сейчас не можем оценить на сколько они подорожают. И единственное, что мы можем посоветовать нашим гражданам – покупать машины сейчас".

  Причиною знецінення рубля є те, що російська валюта прив'язана до вартості нафти, ціни на яку теж котяться донизу. Російська влада не втомлюється звинувачувати Захід, санкції і спекулятивні маніпуляції на валютному ринку. Вірять у це далеко не всі росіяни і готуються до найгіршого.

  Промова Володимира Путіна, яка мала б заспокоїти валютний ринок, навпаки його розбурхала. Щойно президент Росії почав говорити, нібито влада робить усе правильно й економіка країни за два роки розквітне – як долар здорожчав відразу на два рублі, а надвечір іще на три, сягнувши позначки більше 67 рублів за долар.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ЄС повинен готувати нові санкції проти Росії - Шульц
  Наступний матеріал
  Порошенко призначив дитячого омбудсмена

  Рубль відреагував на заяви Путіна подальшим зниженням курсу

  Лукашенко хоче торгувати з Росією в доларах або євро, а не в рублях

  Курс рубля знову знижується на міжбанку

  Російський рубль продовжують зміцнювати на міжбанку: курс досяг 58