elise.com.ua

Лукашенко хоче торгувати з Росією в доларах або євро, а не в рублях

  Президент Білорусі Олександр Лукашенко вимагає від уряду країни вести з Росією розрахунки за поставлену білоруську продукцію у твердій валюті.

  Про це пише "Інтерфакс-Захід".

  "Поставлено завдання торгувати не за рублі, а за долари, так як ми платимо за енергоресурси не в рублях, а в доларах. Це, до речі, недолік в роботі уряду. З Росією треба було давно працювати і вимагати з них, щоб вони нам теж платили у твердій валюті – в доларах або євро", – заявив сьогодні Олександр Лукашенко на нараді з економічних проблем у Мінську.

  Президент зазначив, що, за інформацією уряду, в цьому відношенні вже відбулися деякі зрушення. "Крига скресла, покупці нашої продукції в Росії сьогодні платять у доларах, а якщо в рублях, то відповідно до курсу на сьогоднішній день, на сьогоднішній годину", – сказав глава держави.

  З його слів, в ситуації, що склалася, треба шукати механізми компенсації втрат. Одним з таких механізмів О.Лукашенко назвав скорочення витрат і усунення посередницьких схем у торгівлі з Росією.

  "Я останнім часом все частіше чую, що російський рубль обвалився, а там 40% експорту, і ми зазнаємо втрат. Ну що поробиш, такий у нас партнер, така ситуація сьогодні в Росії і в Україні, яка теж наш партнер. Не буває безвихідних ситуацій, якщо десь щось втрачаємо, треба знаходити в іншому місці, а інше місце – це скорочення собівартості ", – підкреслив президент.

  Він додав, що в Білорусі досі звикли жити "на широку ногу" і "жирувати", і багато хто вважає, що так буде і далі. "Ні, треба напружуватися і скорочувати витрати", – каже Лукашенко.

  Попередній матеріал
  Російські бойовики здійснили ще 7 обстрілів Луганщини
  Наступний матеріал
  Російські обстріли пошкодили Луганську ТЕС у Щасті

  Лукашенко про стосунки Білорусі з Росією: наша армія достатньо боєздатна, щоб дати відсіч

  Євросоюз виділив кошти на підтримку українських біженців у Білорусі

  Білорусь відновила митний контроль на кордоні з РФ

  Білорусь відвідає українська військова інспекційна група