Проголошення незалежності Косова розкололо світову спільноту (РОЗШИРЕНО)

  Росія вимагає від Місії ООН і сил НАТО негайно анулювати рішення про проголошення в односторонньому порядку незалежності краю. З усіх членів Євросоюзу "ЗА" незалежне Косово - Німеччина, Франція, Британія та Італія. Генеральний секретар ООН ПАН Гі Мун закликає усі сторони утриматися від дій і заяв, які можуть підірвати мир і стабільність в краї та в регіоні в цілому.

  МЗС України вважає, що майбутнє Косово та регіону в цілому - у європейській перспективі. Однак суперечлива оцінка світової спільноти не може затьмарити святкувань - косовари відзначають свою незалежність у всьому світі.

  Сотні албанців зібралися у центрі Лондона. Переважно - це заробітчани, що шукали у Британії кращого життя. Тепер, коли косовари мають власну державу, вони готові повернутися додому. Люди сподіваються, що у незалежному Косові з`являться нові робочі місця, а невдовзі молоду державу приймуть до Євросоюзу. По той бік океану - у центрі Нью-Йорка - косовську незалежність святкує ще більше людей. Напередодні албанці повністю зайняли Таймс-сквер.

  Люди: "Після столітньої боротьби, нарешті, маємо республіку Косово, нову державу. Це найщасливіший, найрадісніший день для усіх албанців світу."

  Люди: "Ми чекали на це 400 років! Ми помирали заради цього!"

  Серби зустріли косівську незалежність із болем та гнівом. Навіть для тих, хто ніколи не жив там, Косово - це символ православної віри та державності. Тепер , коли край відрізали від Великої Сербії, у ньому пануватимуть мусульмани. На мітингу у центрі Парижа кілька сотень сербів скандували: "Косово - колиска Сербії". Хтось витирав сльози, хтось - закликав до боротьби.

  Люди: "Якщо потрібна війна - буде війна! Ми готові воювати за свою землю! Нам чужого не треба, та своєї землі не дамо ні сантиметра!"

  Парижанам, як і решті громадян ЄС, державність Косова здебільшого байдужа. Півтора десятиліття ці люди живуть в Об`єднаній Європі, національні кордони для них - формальність. Жодної різниці між "незалежністю" та "автономією" євпропейці не бачать. Вони готові прийняти до Євросоюзу і велику Сербію, і незалежне Косово. Водночас, азійські країни  - Китай та Індонезія - самопроголошення суверенітету засуджуть. 

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Колишню першу леді США шпиталізували
  Наступний матеріал
  Китайці надумали побудувати розважальний парк у формі імператорських покоїв
  Теги:
  Loading...