Заробітчани
Заробітчани Depositphotos

"Проблеми доведеться вирішувати за власний рахунок": експертка про наслідки нелегальної трудової міграції

  Читайте по-русски
  Спеціалісти наголошують, що для роботодавців, особливо у нинішніх складних умовах, ключовою є економія – і це додає ризиків нелегальному шукачу роботи

  Карантинні обмеження, запроваджені більшістю держав світу через коронавірус, дещо зменшили потік українських трудових мігрантів до європейських країн, до того ж ускладнили для них процес працевлаштування. Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

  Утім, як зазначається, попри незахищеність, наші співвітчизники не полишають спроб "випробувати долю" – і дуже часто їдуть на закордонні заробітки на свій страх і ризик.

  "Якщо люди їхали навмання, навіть не знаючи достеменно, до кого з роботодавців, яким чином будуть працевлаштовані і, можливо, навіть влаштовані в "сірій зоні" – неофіційно – то всі проблеми, які можуть виникнути, будуть вирішуватись за їхній рахунок", – попереджає експертка ринку праці Тетяна Пашкіна.

  Спеціалісти наголошують, що для роботодавців, особливо у нинішніх складних умовах, ключовою є економія. І це додає ризиків нелегальному шукачу роботи.

  "Звісно, роботодавці у всіх країнах – в тому числі в Польщі – намагаються заощадити. Не секрет, що в тій же Польщі є люди, які працюють офіційно (і таких уже більшість), і ті, хто працює неофіційно", – зазначає директор комапнії World Staff Віталій Михайлов.

  Фахівці зазначають, у подібних ситуаціях вирішувати більшість проблем, зокрема враховуючи епідеміологічну ситуацію, могли би страхові поліси. Але люди, які працюютю напівлегально, найчастіше їх просто не мають.

  Попередній матеріал
  Низка країн Євросоюзу поновлює вакцинацію препаратом AstraZeneca
  Наступний матеріал
  "Президент не збирається стримуватися": Байден не шкодує, що назвав Путіна вбивцею – Білий дім
  Теги:
  Loading...