вибори_світ 5.ua

Президентські вибори в Австрії та Узбекистані й референдум в Італії – перші підсумки

В Італії обирають, чи змінювати конституцію, щоб збільшити повноваження уряду

Ультра-праві програли вибори президента Австрії. Згідно з екзит-полами переміг Александр Ван дер Беллен, колишній лідер партії Зелених. Кандидат від ультра-правої "Партії Свободи" програв. Це уже підтвердив голова його передвиборного штабу, повідомляє "5 канал".

За Беллена віддали голоси понад 53% виборців. Його суперник, представник ультраправої "Партії Свободи" Норберт Хофер програє із відривом майже на 7%. Саме Хофер оскаржив результати попередніх виборів, які відбулися ще у травні. Тоді також переміг Ван дер Беллен. Хофер вважав, що перемога була нечесною через порушення процедури підрахунку голосів. Боротьба на повторних виборах також була запеклою. Хоча Австрія і парламентська республіка і влада зосереджена в руках канцлера, президент також має низку важливих повноважень.

Президента обирають собі і громадяни Узбекистану. Там відбуваються дострокові президентські вибори. Волевиявлення вже визнали таким, що відбулося. Свої кандидатури запропонували усі чотири наявні в країні партії. Бере участь у перегонах і виконувач обов'язків президента Шовкат Мірзійоєв. Саме йому попередні опитування пророкують перемогу. Перші результати повідомлять уже в понеділок вранці. Попередній лідер Узбекистану – Іслам Каримов – помер через інсульт 2 вересня на 79-му році життя. 

А італійці вирішують долю конституційної реформи на референдумі, а заразом – і політичне майбутнє її автора – прем'єра Матео Ренці.

В Італії обирають, чи змінювати конституцію, щоб збільшити повноваження уряду. Свій голос уже віддав Маттео Ренці – прем'єр-міністр та ініціатор реформи. У разі поразки він обіцяє піти у відставку. Голосувати проти змін до Конституції закликають громадян євроскептики. Вони вважають, у разі зміни головного закону, в уряду буде занадто багато влади. Голосування триватиме до півночі за київським часом. Перші результати будуть відомі через півгодини після завершення голосування.

Нонна Стефанова, Анна Філь, 5 канал

Попередній матеріал
У Китаї через густий смог скасовують авіарейси та перекривають дороги
Наступний матеріал
Як у Дніпрі відповіли патріотичним співочим флешмобом на радянську ностальгію – відео

Проросійський кандидат у президенти Фійон наразі є найпопулярнішим серед французьких виборців – опитування

У штаті Вісконсин погодилися на перерахунок голосів на виборах президента США

Опитування: Якби президентські вибори проходили цієї неділі, перемогу здобув би Порошенко

Обама – про Трампа: Це не завжди одне й те саме, як людина веде передвиборчу кампанію і як потім керує країною

Дочасні парламентські чи президентські вибори? Експерт назвав причини останніх "мітингів"

5 канал - трансляція наживо