Президент Ємену підписав угоду про передачу влади

  Нові сутички в Ємені. Загинули щонайменше п`ятеро людей. Заворушення поновилися після укладення угоди про передання влади. Президент Ємену Алі Абдулла Салех погодився піти у відставку. Відповідний документ він підписав у Саудівській Аравії у присутності свідків. Салех залишить посаду в обмін на імунітет від кримінального переслідування. Протестувальники в столиці Ємену - обурені, та вимагають суду над чільником держави.

  З четвертої спроби підписав угоду про передання влади єменський президент Алі Абдулла Салех. В обмін на імунітет від кримінального переслідування він погодився на відставку. Поки функції чільника держави виконуватиме віце-президент Мансур Хаді. Він, разом з опозицією, має створити уряд національної єдності. Протягом найближчих трьох місяців Мансур Хаді оголосить дату дострокових президентських виборів.

  Алі Абдулла Салех, президент Ємену: "Ми вітаємо поділ влади з нашими братами з опозиції. І відбудуємо те, що зруйнувала криза. Підписання угоди неважливе. Головне - добрі наміри та спільна праця на благо держави".

  Угоду про передання влади запропонувала Рада співпраці країн Перської затоки. Документ підписали в присутності свідків - короля та кронпринца Саудівської Аравії. Церемонію державне телебачення показало наживо.

  Абдулла, король Саудівської Аравії: "Мої брати, народ Ємену та уряд Ємену, сьогодні - день початку нової сторінки вашої історії. Пам`ятайте: не може бути свободи без відповідальності".

  Сполучені Штати вже привітали Ємен. Вашингтон пообіцяв країні підтримку під час перехідного періоду. Організація об`єднаних націй заявила, що відставка Салеха - є історичним рішенням для країни.

  Джамаль Бен Омар, посол ООН у Ємені: "Я закликаю усіх учасників угоди поважати цей документ, припинити провокації та насильство і працювати разом. Я хочу звернутися до єменської молоді - зараз відкрита дорога для справжніх політичних змін. Ви маєте скористатися цією історичною можливістю і взяти участь у розбудові країни. Майбутнє Ємену - це ваша відповідальність".

  Утім, на вулицях відставці президента, який правив Єменом 33 роки, не раді. Протестувальники, які не полишають центр столиці, Сани, вже майже рік, вважають, що Салех має постати перед судом за загибель людей під час протестів. Мітингувальники вийшли на вулиці з вимогою відставки президента у січні. Відтоді в сутичках із поліцією загинули понад 3 сотні осіб.

  Протестувальники: "Після загибелі багатьох учасників мирних протестів Салеху не можна гарантувати імунітет від кримінального переслідування. За скоєні злочини його потрібно судити".

  Протестувальники: "Рядові протестувальники не підтримують цю угоду. Революція продовжуватиметься. Тепер ми виступатимемо проти представників влади та лідерів опозиції, які погодилися на такі ганебні умови". 

  Алі Абдулла Салех став четвертим лідером, який втратив посаду через "арабську весну". До нього були змушені піти президенти Тунісу та Єгипту. Чільник Лівії - Муаммар Каддафі - загинув від рук повстанців. Салех уже повідомив, що після відставки - не повернеться до Ємену. Натомість, вирушить до США - лікуватися після поранення, яке отримав у червні під час збройних сутичок у столиці.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Парижі увімкнули різдвяну ілюмінацію
  Наступний матеріал
  У 20-ти великих містах Португалії відбудуться акції протесту
  Теги: