Президент Єгипту відмовився йти у відставку

  Президент Єгипту Хосні Мубарак у відставку не піде. У своєму телезверненні до народу він заявив, що на новий термін не балотуватиметься. Утім, залишиться у кріслі глави держави до наступних президентських виборів. Вони заплановані на вересень цього року.

  Світанок застав єгипетських протестувальників на вулицях. Дехто провів ніч у наметах, інші - просто неба. Після масштабних протестів минулого дня - люди не поспішають розходитися по домівках.  Тисячі протестувальників у центрі Каїру продовжували скандувати гасла з вимогою негайної відставки глави держави. Ніч у єгипетських містах  пройшла відносно мирно. Єдиним винятком стала Александрія. Там, за повідомленнями очевидців, відбулися сутички між противниками та прихильниками Мубарака і навіть пролунало кілька пострілів. Загалом, прохання президента почекати наступних президентських виборів і запевнення в тому, що він не братиме в них участі,  демонстрантів не переконала.

  Протестувальник: "Президент просто хоче зберегти обличчя перед своєю відставкою. Він хоче гарно виглядати в очах цілого світу. А як же усі люди, які загинули з початку демонстрацій? Ради чого вони померли? Ні, ми примусимо Мубарака втекти так само, як утік колишній туніський президент!"

  Протестувальник: "Всі ці заяви Мубарака, обіцянки, декларації - прозвучали запізно. Будь-хто з тих, хто знається на політиці, підтвердить мої слова: наш президент не є мудрим політиком".

  Опозиція організувала напередодні наймасштабнішу акцію протесту з моменту початку заворушень у Країні. На вулиці єгипетських міст вийшли понад мільйон людей. Після заяви Мубарака думки опозиційних сил розділилися. Частина - готова погодитися на умови президента і чекати на вибори. Інші - сподіваються, що нові протести  змусять Мубарака піти вже 4 лютого. Люди навіть дали назву цьому дню - "прощальна п`ятниця".

  Абдел Халім Канділ, лідер опозиції: "Зараз у Єгипті тривають безпрецедентні за своїм масштабом народні виступи проти президента. А це значить, що слід дослухатися до волі народу. Заява Мубарака - наслідок його консультацій з послом США. Американці хочуть, щоб чинний президент залишився до кінця терміну і владнав усі поточні справи. Але зараз головне - воля народу, а не американської адміністрації".

  Президент Сполучених Штатів Барак Обама прокоментував виступ свого єгипетського колеги. Він заявив, що виступає за мирну передачу влади у країні і наголосив, що зміни повинні починатися якнайшвидше.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Попри застереження МЗС українські туристи їдуть до Єгипту
  Наступний матеріал
  Засновник "Wikileaks" просить у Австралії захисту від США
  Теги: