Президент Венесуели хворий на рак

  Президент Венесуели Уго Чавес - хворий на рак. Про це він особисто повідомив співвітчизників з телеекранів. На це звернення чекали понад три тижні, відколи з`явилися перші чутки про тяжку недугу чільника країни.

  56-річний Уго Чавес - уперше з початку червня виступив перед камерами. Розповів - що лікувався у кубинському шпиталі, переніс дві складні операції. 

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Усе моє життя я робив одну з найбільших помилок - нехтував своїм здоров`ям. Від 10 червня я переніс дві операції. Перша - з видалення абсцесу в тазовій частині. Друга - з видалення ракової пухлини. Зараз продовжую лікування для повного одужання. Я в курсі всього, що відбувається в уряді Венесуели та підтримую зв`язок із віце-президентом Еліасом Хауа та моєю адміністрацією".

  Чавес визнав, що погано почувався ще до візиту на Кубу. Утім, кілька тижнів - приховував свій стан. Звернутися по медичну допомогу його вмовив друг - Фідель Кастро.

  Уго Чавес, президент Венесуели: "8 червня, коли ми зустрілися з Фіделем Кастро, він, як людина, що перенесла багато хвороб, одразу зрозумів, що зі мною щось не так. Він умовив мене звернутися до лікарні. Того ж вечора до моїх послуг були всі досягнення кубинської медицини".

  Чутки довкола здоров`я венесуельськорго президента точаться уже три тижні - відколи він прибув до Куби з офіційним візитом. Деякі ЗМІ навіть повідомляли, що Чавес - у критичному стані. Увесь цей час він не з`являвся перед камерами. Так само - як колись і тяжкохворий Фідель Кастро. Утім, 29 червня державне телебачення Куби таки показало відеоролик із кадрами їхньої зустрічі. Чоловіки у спортивних костюмах прогулюються, читають газети, спілкуються. Офіційна Венесуела також стверджує - президент поступово відновлюється.

  Еліас Хауа, віце-президент Венесуели: "Зараз не час для суму, ми маємо бути мужніми та продовжувати працювати, поки наш президент - одужує. Ми закликаємо до єдності всі політичні партії, усі соціальні групи, що підтримують боліваріанську революцію та президента Чавеса. Разом ми продовжимо зміни в країні та здійснимо його мрії щодо майбутнього венесуельського народу".

  За повідомленнями кубинських лікарів стежить уся Латинська Америка. У Венесуелі - прихильники Чавеса влаштовують колективні молебни за здоров`я президента. Кажуть - лише на ньому тримається вся країна. Занепокоєні і сусідні держави, адже Уго Чавес - один із найвпливовіших політиків регіону. Він мав наступного тижня приймати саміт країн Латинської Америки. Через недугу венесуельського президента захід відклали. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Мирними протестами зустріла Греція ощадливу реформу
  Наступний матеріал
  Колишній глава МВФ може вийти з-під домашнього арешту
  Теги: