Прем`єр Японії назвав останні події найбільшою катастрофою з часів Другої світової

  Найбільшою катастрофою з часів Другої світової війни назвав ситуацію в Японії прем`єр-міністр Наото Кан. Лік жертв пішов на тисячі. Щоправда, офіційно підтвердили загибель восьмисот людей. Рятувально-пошукові роботи тривають.

  В операції задіяні сто тисяч військових, дві з половиною тисячі поліцейських та зо дві сотні медичних бригад. До них долучалися спеціалісти з різних країн світу. 

  ***

  Місто Сендай, що найбільш розрушилося від удару землетрусу та хвиль цунамі, рятують від пожежі. Горить порт. Вогонь спалахнув у сховищі з пальним ще у п`ятницю і загасити його не вдається дотепер.

  Нобуо Ісігаморі, працівник порту: "Землетрус призвів до страшних наслідків - це просто неможливо описати. Вкотре усі переконалися, біду не можна передбачити зазадалегідь, вона приходить зненацька".

  Зруйновані будинки, потрощені автівки та повалені дерева. Такий вигляд мають більшість префектур північно-східної частини країни, по якій вдарила десятиметрова хвиля цунамі. Тільки у Міягі загинули десять тисяч людей, припускає місцева влада. Офіційно у цій префектурі підтвердили загибель триста сімдесяти дев`яти людей. Врятованим бракує харчів і питної води. На заправках подекуди немає пального.

  Чотири мільйони родин мають проблеми з електропостачанням на острові Хонсю. Перебої з електрикою почалися через закриття ядерної установки "Фукусіма" і триватимуть щонайменше до кінця квітня.

  У Токіо вже відновили рух транспорту, працює зв`язок. Люди, які увесь час після землетрусу юрбилися у тимчасових притулках, нарешті можуть повернутися додому.

  До Японії прибувають рятувальні команди з різних країн світу. Фахівці з Китаю, Тайваню, Австралії, Швейцарії, Німеччини, Угорщини вже задіяні у пошукових роботах.   

  Георгія Пфайдерер, речниця рятувальної команди з Німеччини: "Ми привезли із собою спеціальні камери для пошуку людей під завалами. У нас є обладнання, за допомогою якого ми зможемо витягти заблокованих людей на поверхню".

  Землетрус здригнув Японію у п`ятницю вранці. Потужні поштовхи спричинили цунамі і численні пожежі на нафтопереробних заводах та створили екстрені ситуації на атомних станціях. Японія оговтується від удару одразу трьох стихійних лих - повеней, пожеж і землетрусу. Влада вже назвала ситуацію найгіршою катастрофою з часів Другої світової війни.

  Ганна Ільїних, 5 канал  

  Попередній матеріал
  Лівія: війська Каддафі продовжують наступ на повстанців [відео]
  Наступний матеріал
  Лівія: українські лікарі в Місураті залишаються незважаючи на небезпеку
  Теги: