Лівія: війська Каддафі продовжують наступ на повстанців [відео]

  Перевага у віськовому протистоянні на боці Каддафі. Його війська продовжують наступ на повстанців. За повідомленнями радіостанції BBC, армія розпочала операцію за встановленням контролю над містом Місурата. Воно третє за розміром у країні, розташоване за двісті кілометрів від столиці Триполі. Раніше військам, вірним Каддафі, вже вдалося відбити у повстанців міста Рас-Лануф, Бін-Джавад і Брега.

  Над Рас-Лануфом здіймається чорний стовп диму. Горить нафтовий порт. Війська Каддафі пожертвували найціннішим проте відстояли місто, яке пробуло під контролем повстанців не більше ніж тиждень. Прибічніки лівійського лідера вийшли на вулицю, щоби підтримати Каддафі. 

  Прибічник Каддафі: "Люди вийшли із зеленими прапорами. Це колір свободи. Народу потрібен Муаммар. Ми за нього і за свою країну".

  Влада продовжує наступ на повстанців. Наразі війська планують йти на західне місто Місурата. Тут опозиція не така потужна. Бракує військових угруповань та зброї. У разі успішної операції армія Каддафі далі піде  на Бенгазі - головний оплот опозиції. 

  Салем Аль Хімрі, мешканець Бенгазі: "Каддафі вб`є нас. Рада Безпеки ООН, ось хто може стати на наш захист. Потрібно закрити повітряний простір".

  Напередодні Ліга арабських держав закликала Раду Безпеки ООН закрити повітряний простір над Лівією. Позаяк, саме авіація - головний козир військ Каддафі, проти якого не можуть встояти численні угруповання повстанців.

  Юсуф Бін Алаві Абдулла, міністр закордоних справ Оману: "Ліга арабських держав закликає Раду Безпеки вдатися до необхідних кроків щодо закриття повітрянного простору над Лівійською територією. Ми вситупаємо за цей необхідний крок".

  Франція та Велика Британія привітали рішення Ліги арабських держав щодо заборони польотів над Лівією.

  Вільям Хейг, секретар із закордонних справ Великої Британії: "Рішення Ліги Арабських держав - дуже важливе. Ми завжди стверджували: щоби запровадити безпольотну зону над Лівією, необхідно, щоб інші країни регіону підтримали цей крок. Ліга арабських держав продемонструвала таку підтримку".

  Утім, решта країн Євросоюзу поки що утримується від суворих кроків -  як закриття повітрянного простору. Відкритою залишається також позиція Россії, яка теоритично може ветувати резолюцію ООН. З одного боку Кремль долучився до міжнародних санкцій проти Каддафі. З іншого - закликає до перемов з лівійською владою і не визнає легітимним тимчасову національну раду, під якою об`єдналася опозиція. 

  Ганна Ільїних, 5 канал


  Попередній матеріал
  Ціни на нафту, метал та зерно впали на світових ринках після землетрусу в Японії
  Наступний матеріал
  Прем`єр Японії назвав останні події найбільшою катастрофою з часів Другої світової
  Теги: