Працівники текстильної галузі вийшли на акцію протесту в Бангладеш [відео]

  Кілька тисяч працівників текстильної галузі - вийшли на акцію протесту в Бангладеш. Вони невдоволені рівнем безпеки на фабриках. Адже тільки за останні два дні там сталися дві пожежі, в одній з яких загинули понад сто людей.

  Працівники однієї із провідних текстильних компаній країни - Тазрін Фешнз - заблокували дороги у центрі Дакки, столиці Бангладеш. Вони примусили припинити роботу кількох підприємств, розташованих у передмісті столиці. Вимагають - розслідування двох пожеж, які трапилися за останні дні, та покарання винних.

  Ширін Ахтар, лідер профспілки: "Родинам загиблих повинні виплатити негайну компенсацію, влада мусить дати кошти на утримання та освіту сиріт. Ми також вимагаємо безкоштовного лікування для постраждалих та тих, хто залишиться каліками через чуже недбальство".

  Останню пожежу - погасили усього кілька годин тому. Вона сталася на світанку в понеділок. Загорілася - 12-поверхова будівля, в якій розташовані три фабрики з пошиття одягу. На щастя, минулося без жертв та постраждалих. Утім, чимало працівників фабрик - розповідають, що власники не дотримуються правил протипожежної безпеки.

  Протестувальник: "У нас на фабриці встановили вогнегасники, які не працюють, вони просто для виду. Зате їх показують покупцям та представникам влади. Пожежні гідранти та балони з газом - замкнені, ми не маємо до них доступу. Єдиний аварійний вихід - також зачинений. Жодних навчань на випадок пожежі - не проводять".

  Найбільша за всю історію країни пожежа - сталася в Бангладеш у суботу. Тоді - також зайнялася швацька фабрика в передмісті Дакки. Вогонь поширився на першому поверсі. У пастці в 9-поверхівці - опинилися сотні людей. Частина з них - це 112 людей - загинули, вони не змогли ані вибратися назовні, ані дістатися на верхні поверхи. Сталося це - через надто вузькі сходи. Попередньою причиною займання вогнеборці вважають коротке замикання.

  Мухта Бегум, працівниця фабрики: "Спочатку я й не зрозуміла, що почалася пожежа. Аж тоді побачила, що всі кудись побігли. Ми разом з іще одним працівником розбили вікно та вистрибнули".

  Рівень безпеки на фабриках та заводах у Бангладеш - дуже низький. Особливо це стосується протипожежних правил. Зазвичай аварійні виходи роблять без урахування кількості людей, що працюють у будівлі, та ще й міцно зачиняють. У пожежах на фабриках від 2006-го року - загинули вже понад півтисячі людей. Цьогоріч швачки вже проводили загальний страйк із вимогами покращення умов праці. Тоді протягом тижня не працювали 3 сотні підприємств. Утім, наразі ситуація - не змінилася.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Журналісти мітингували проти розгляду справи Розвадовського у закритому режимі [відео]
  Наступний матеріал
  Із сільским головою Малого Маяка прощаються односельці [відео]
  Теги: