Працівники автопрому США готові пожертвувати своїми пільгами заради державних позик (РОЗШИРЕНО)

  Профспілки США ідуть на поступки. Працівники американського автопрому готові пожертвувати своїми пільгами заради державних позик. На кону пакет державної допомоги у тридцять чотири мільярди доларів. Тільки у такий спосіб можна врятувати американських автогігантів від банкрутства - в один голос твердять у Форд, Крайслер та Дженерал Моторз.
  Компанії Детройтської трійці - Форд, Крайслер та Дженерал Моторз - застергають, що у разі банкрутства потягнуть за собою решту. Тож профспілки автопрому заявляють, що можуть погодитися на зменшення пільг та допомог працівникам. Самі автовиробники, заради отримання кредиту, обіцяють зменшити власні борги та більше інвестувати у зелені технології. А керівники Форд та Дженерал Моторз готові отримувати зарплату в один долар на рік.

  Рон Геттельфінгер, Президент профспілки працівників автопрому: "Ми втратимо мільйони робочих місць, якщо не врятуємо цю індустрію. Тож ми готові переглянути наші домовленості з автокомпаніями і врахувати зміни".

  Утім, профспілки не задоволені подвійними стандартами Вашингтона. Адміністрація США виділила на порятунок фінансового сектору сімсот мільярдів доларів, а от на прохання автовиробників про допомогу спершу взагалі відповіла відмовою - скаржаться вони. Цими днями конгресмени обговорюватимуть запропоновані проекти порятунку. Голосування попередньо призначили на наступний тиждень, цьому присвятять спеціальну сесію.

  Джим Пресс, представник компанії Крайслер: "Галузь перебуває у стані рецесії. Якщо один з автовиробників збанкрутіє, то потягне за собою інших. Люди не куплятимуть авто, якщо не будуть впевнені, що зможуть без проблем купити комплектуючі до них. Це вже буде не рецесія, а депресія".

  У компанії "Крайслер" кажуть - грошей залишилося лише на лічені місяці роботи. Тож сім мільярдів, які просить виробник, потрібні вже до кінця цього року. Трохи ліпші справи у "Форда" - там просять майже 10 мільярдів кредиту, проте обіцяють користуватися цими коштами лише у разі банкрутства когось із колег. Найбільше хоче отримати Дженерал Моторс - чотири мільярди доларів одразу, ще вісім - згодом, а також шестимільярдну кредитну лінію, на випадок, якщо ситуація у галузі погіршиться.

  Дар`я Тарадай, Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Член міської ради міста Сент-Луїс закликає американців купувати зброю
  Наступний матеріал
  Шведський уряд проти націоналізації автовиробників Volvo і Saab
  Теги:
  Loading...