Пожежа поставила під загрозу проведення карнавалу в Ріо-де-Жанейро

  Пожежа поставила під загрозу проведення карнавалу в Ріо-де-Жанейро. Вогонь повністю знищив майстерні й реквізит трьох із 12 головних шкіл самби. Мер міста заявив - карнавал відбудеться за будь-яких умов, а постраждалим школам допоможуть відновити костюми й декорації.

  Пожежа почалася на світанку в понеділок. Вогонь поширився дуже швидко - реквізит переважно зроблений із легкозаймистих матеріалів. Погорільці в розпачі - кажуть, вони не встигнуть за місяць відновити те, що робилося роками. Школа Гранде Ріо - втратила 90% реквізиту, ще дві школи - трохи менше.

  Едуардо Раес, мер Ріо-де-Жанейро: "Ми допоможемо постраждалим школам, щоби вони змогли взяти участь у параді на самбадромі. Кошти надійдуть з мерії, або від приватних осіб. Буде дуже складно за 30 днів поновити те, що робилося протягом року".

  Школи не втрачають сили духу. Танцівники вирішили змагатися будь-що. Проте навряд чи вони зможуть претендувати на перемогу. Решта 9 учасників - активно готуються до фестивалю. На вулицях із початку січня - почалися масові репетиції. Тільки за останні вихідні подивитися на тренування прибули понад 25 тисяч туристів.  

  Турист: "Я вперше таке побачив. Фантастичне видовище, я вражений".

  Карнавал у Ріо - не тільки яскраве видовище й принада для туристів. Це - запекла боротьба між бідними громадами, які представляють школи самби. Тренування тривають цілий рік, тИсячі людей беруть участь у підготовці. Судді - оцінюють хореографію, атмосферу, організацію та співи учасників. Головне шоу відбувається на самбадромі - спеціально побудованому для фестивалів. ЦьогорІч фестиваль у Ріо розпочнеться 4 березня. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Екскурсію старовинним астрономічним годинником провели у Празі
  Наступний матеріал
  Ліна Костенко зібрала черговий аншлаг у Харкові [репортаж, відео]
  Теги: