Ліна Костенко зібрала черговий аншлаг у Харкові [репортаж, відео]

  Ліна Костенко продовжує збирати аншлаги - цього разу у Харкові. До приміщення обласного театру опери та балету на зустріч із видатною письменницею прийшли у кілька разів більше людей, ніж змогла вмістити найбільша тутешня зала на півтори тисячі місць.

  Володимир Калашник присвятив турне Ліни Костенко  Україною – вірш, ще й оздобив його портретом мисткині. Каже - хотів подарувати особисто. Пишається, що колись довелося сидіти поруч із пані Ліною на семінарі. І додає - надзвичайно радий, що вона нарешті приїхала до Харкова.

  Володимир Калашник, викладач харківського університету: "Я її запитував : «Чи були Ви в Харкові?» Вона сказала: «Ні!» Кажу, чи збираєтесь найближчим бути в Харкові? Вона сказала : «Мабуть, ні. Тому що Харків, так вона сказала на той час, асоціювався у неї з тими великими жертвами, які перенесла українська культура, коли тут судові процеси, коли тут розстриляли свиту української інтелігенції, в тому числі письменників".

  Запросила Ліну Василівну до Харкова журналістка Тетяна Терен.

  Тетяна Терен, організатор зустрічі: "Я зрозуміла, що потрібно спробувати. Я почала надзвонювати Івану Малковичу, і врешті ми домовилися. І слово замови за нас Сергій Жадан, тобто завдяки йому теж Ліна Василівна приїхала до Харкова".

  На зустрічі з харківськими поціновувачами творчості Ліна Костенко була у доброму гуморі - упродовж усього часу в залі не стихали оплески. Та все ж Ліна Василівна зізналася - вона ніяковіє, виступаючи перед такою чисельною аудиторією і згадує поради своєї університетської одногрупниці.

  Ліна Костенко: "Лина Если тебе страшно, всегда вибери какое-то лицо, какие-то глаза в зале и обращайся к этому человеку, к этому лицу, к этим глазам. Так я вам скажу, оце я вибирала-вибирала і я би кожного із вас вибрала".

  Далеко не всі охочі зустрітися із Ліною Костенко потрапили до зали. Таких черг біля театру опери та балету харків’яни не бачили давно.

  Мирослава Лобанова, студентка: "Спочатку казали, що без запрошень, а напередодні, що будуть пускати тільки за за прошеннями, тому зараз така черга. Тому мало хто зможе потрапити ,бо оголосили , що пустять тільки перших п’ятсот із списку".

  Тих, хто не зміг потрапити на зустріч - Ліна Костенко заспокоїла. Сказала - після цих зустрічей зрозуміла – досить мовчати, настав час виходити в люди. Тож це турне Україною, за її словами, не останнє.

  Людмила Сотник, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Пожежа поставила під загрозу проведення карнавалу в Ріо-де-Жанейро
  Наступний матеріал
  Частину центральної каїрської площі Тахрір зайняли військові
  Теги: