5.ua

Повстанці звинуватили Асада у застосуванні білого фосфору проти мирних мешканців

  У використанні фосфорних боєприпасів проти мирних мешканців в Алеппо звинувачує сирійська опозиція урядові війська. Як доказ, повстанці оприлюднили відео, на якому видно чоловіків і жінок зі значними опіками. Інспектори Організації об'єднаних націй продовжують працювати на місці ймовірного застосування хімічної зброї на сході Дамаска. Їхню роботу значно ускладнюють бої у сусідніх населених пунктах. Після відмови британського парламенту підтримати військову операцію проти Сирії, Франція заявила, що продовжує виступати за обмежену інтервенцію. Проте для цього Парижу потрібні вагомі докази застосування заборонених отруйних речовин. Але висновків представників ООН досі немає.

  Франсуа Олланд, президент Франції: "Ми повинні зробити все можливе, щоби вирішити сирійську кризу політичними методами. Але коаліція має спиратися і на альтернативний план, який передбачає застосування військової сили. І французька армія підтримає його".

  Ізраїль розгортає масштабну мережу протиракетної оборони - "Залізний купол". Уряд країни остерігається обстрілу з боку Сирії та Ірану за початку військової операції проти Дамаска. У Тель-Авіві сотні людей пікетують російське посольство. Вони вимагають у Кремля розблокувати ухвалення резолюції, яка б дозволила обмежену інтервенцію проти сирійської влади й зупинила б непропорційне використання сили урядовими військами.

  Хілік Бар, заступник спікера парламенту Ізраїлю: "Ми не можемо залишатися осторонь, коли у сусідній Сирії жінок і дітей вбивають за допомогою хімічної зброї. Ізраїль не мовчатиме, коли кояться такі жахливі речі".

  У таборах сирійських біженців у Туреччині та Йорданії відбулися стихійні виступи проти режиму президента Башара Асада й за військову операцію проти Дамаска. Учасники акцій вимагають у міжнародної спільноти негайно захистити мирних мешканців у Сирії.

  Ахмед, біженець із Сирії: "Політичні діячі, які виступають проти ударів по режиму Асада, мають розуміти, що вони відкривають дорогу для знищення наших жінок і дітей. Таке враження, що вони не цінують права людини взагалі".

  Махмуд Лібад, біженець із Сирії: "Те, що в Сирії відбувається знищення мирного населення, є беззаперечним фактом. Як інші країни можуть спокійно спостерігати за цим? Вони не мають серця".

  За даними ООН, внаслідок громадянської війни в Сирії загинули вже сто тисяч людей. Зустріч п'ятьох постійних членів Ради безпеки щодо ситуації в країні, яка відбулася напередодні ввечері, знову не дала жодного результату. Сьогодні вони знову зберуться, але тепер уже за участі генерального секретаря організації, Пан Гі Муна. Генсек спробує переконати Сполучені Штати, Велику Британію, Францію, Росію та Китай ухвалити компромісне рішення, яке зможе зупинити гуманітарну кризу в Сирії.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Троє "тітушків" уже вибачились перед побитими журналістами [відео]
  Наступний матеріал
  Британські ЗМІ пророкують Кемерону політичну кризу
  Теги: