Повстанці напали на генеральне консульство Туреччини у лівійському місті Бенгазі

  Озброєні повстанці напали на генеральне консульство Туреччини у лівійському місті Бенгазі. Чотири сотні оточили будівлю і вимагають зняти турецький прапор. Повстанці обурені небажанням Туреччини озброювати лівійських повстанців. До консульства вже стягнули додаткові сили безпеки. А Генеральний консул Алі Давотоглу висловив ноту протесту Перехідній національній раді, під якою об`єдналися сили опозиції.

  Війська Муаммара Каддафі змінюють тактику. Вони розміщують важку техніку у міських кварталах і таким чином ховаються від бомбордувань. Місія стає дедалі нездійсненою, наголошують у  міжнародній коаліції. Позаяк, під загрозою обстрілів опинилися житлові квартали з мирними мешканцями.

  Ален Жюппе, міністр закордонних справ Франції: "Ситуація у Місураті вкрай складна. Це єдине західне місто Лівії, яке протистоїть Каддафі кілька тижнів поспіль. Війська, лояльні лідеру Джамахірії нещадно обстрілюють Місурату".

  Повстанці звинувачують НАТО у бездіяльності і нарікають, якщо Альянс забариться бодай на тиждень - Місурати не буде. За словами генерала, війська НАТО  давно могли б відкинути проурядові сили від західного міста, що в облозі.

  Абдул Фатах Юніс, командувач лівійських повстанців: "НАТО не може надати нам те, що нам потрібно. Альянс стверджує, що хоче звільнити Місурату, утім вони давно могли це зробити. Поки НАТО зволікає, війська Каддафі убивають людей. Альянс не хоче, щоби помирали цивільні. Утім там, де є проурядові війська, мирних мешканців немає. Якщо вони чекатимуть ще тиждень, Місурати просто не буде, усі загинуть!"  

  На НАТО сподівайся, а сам пильнуй. Повстанці невтомно тренуються, щоби протистояти армії Каддафі. Добровольців чимало. Єдина проблема - вони ніколи не тримали зброю у руках.

  Сидик Місрата, колишній військовий: "Я добровільно навчаю усіх цивільних користуватися зброєю. За сім днів тренувань навіть ті, хто ніколи не тримав у руках гвинтівок, будуть готові до бойових дій."

  Лівійська влада, зі свого боку, встигає протистояти повстанцям, але про справи державні теж не забуває. Уряд знайшов заміну міністру закордонних справ. Муса Куса втік до Великої Британії наприкінці березня. У Лондоні він заявив, що складає з себе повноваження. Вакантну посаду посів Абдулаті аль-Обейді. Раніше він працював заступником міністра зовнішньополітичного відомства й опікувався зв"язками Лівії з Євросоюзом.

  Калед Каім, заступник міністра закордонних справ: "Ті, хто просять допомоги за кордоном, ніколи не матимуть політичного майбутнього у Лівії. І ті, хто на боці Каддафі, і ті, хто проти нього -  ніколи не приймуть до своїх лав тих, хто вдався до закликів допомоги іноземних військових армій".

  Напередоні, США оголосило про скасування  фінансових санкцій проти колишнього міністра закордонних справ Муси Куси. Як відомо, Євросоюз та Радбез ООН тримає під економічним тиском усю владну верхівку Лівії, а також членів родини Каддафі. Зняття санкцій з політичного біженця Куси - стане прикладом для решти урядовців наслідувати його приклад - уважають у Вашингтоні.

  Ганна Ільїних, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  На "Фукусіма-1" зупинили витік радіоактивної води до океану [сюжет, відео]
  Наступний матеріал
  Суд над Берлусконі перенесли
  Теги: