На "Фукусіма-1" зупинили витік радіоактивної води до океану [сюжет, відео]

  На аварійній японській АЕС "Фукусіма-1" зупинили витік радіоактивної води до Тихого океану. Про це заявила компанія-оператор станції "Токіо електрик пауер". Вода потрапляла до океану через тріщини у пошкодженому резервуварі другого енергоблока. Про їх виявлення влада країни заявила 2 квітня.

  Витік радіоактивноїї води з резервуару на другому реакторі "Фукусіми-1" таки вдалося зупинити. Інженери закачали пітори тисячі літрів речовини, яку називають рідким склом до щілин, що утворилися в його стінках. Крім того, фахівці ущільнили ґрунт навколо резервуара за допомогою спеціальних хімічних реагентів.

  Юкіо Едано, секретар Кабінету міністрів Японії: "Ми отримали повідомлення, що близько шостої ранку витік радіоактивної води на другому реакторі вдалося зупинити. Нині ми перевіряємо, чи немає загрози нового витоку. Усе ретельно контролюється".

  Боротьба з витоками радіації на "Фукусімі-1" триває майже місяць. Проби води, якою охолоджували другий енергоблок, показали, що рівень радіації там суттєво перевищує норму. Витік її до океану раніше марно намагалися зупинити за допомогою спеціальних абсорбентів. Водночас, компанія-оператор станції заявила, що викине у море більш як 11 тисяч тонн води з меншим рівнем радіоактивності. Адже на Фукусімі не вистачає ємностей для її зберігання. Такі наміри неабияк непокоять мешканців країни, адже загрожують головному продукту Японії - рибі. 

  Йошінакі Саіто, продавець риби: "Я жертва, як і усі споживачі. Радіація у рибі - це кінець моєму бізнесу. Я впевнений, що якщо я забруднюватиму морську воду - мене заарештують і позбавлять ліцензії. Чому ж тому компанія "Токіо Електрик Пауер" це робить безкарно?"

  Фусіа Хісоака, домогосподарка: "Я дуже хвилююся за маленьких дітей, які їдять рибу. На їхнє здоров"я це може вплинути дуже негативно".

  Нагадаємо, аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася 11 березня, після потужного землетрусу та цунамі. Кількість загиблих від стихійних лих перевищила 12 тисяч людей. Понад 15 тисяч - вважаються зниклими безвісти.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Президент Кот-д`Івауру спростував повідомлення про те, що він готовий здатися
  Наступний матеріал
  Повстанці напали на генеральне консульство Туреччини у лівійському місті Бенгазі
  Теги:
  Loading...