Повінь у Таїланді досі не спадає

  427 життів, за останніми даними, забрала найпотужніша за півстоліття повінь у Таїланді. Вода досі не спадає. Фахівці твердять - хоча зливи припинилися, залишається небезпека затоплення Бангкоку. Адже вода з 26 затоплених провінцій пересувається до узбережжя, де розташована столиця. Прогнози метеорологів невтішні. Уже за тиждень - обіцяють нові зливи та високий приплив.

  Уночі рівень води в деяких районах столиці Таїланду - несподівано піднявся на 30 сантиметрів. Мешканці - панічно залишають місто. На дорогах, якими ще можна проїхати - величезні затори. У місті - не вистачає харчів і води, і хоча діловий квартал поки не постраждав - життя у мегаполісі майже паралізоване.

  Потерпіла: "Спочатку я не хотіла евакуюватися, тому що турбувалася, що втрачу роботу. Але тепер розумію - я можу втратити не роботу, а життя".

  Потерпілий: "Вода дуже сильно піднялася буквально за годину. Ще о третій ранку тут було майже сухо".

  Справжнью бідою стала повінь для заробітчан, які лишаються в Таїланді. За підрахунками міністерства праці, їх у країні - близько мільйона. Частина - перебувають у Таїланді нелегально. Багато хто - втратив документи та гроші, рятуючись від високої води. Тепер не можуть ані заробити, ані повернутися додому.

  Ладдаван Тантівітаяпітак, голова комітету з демократії в Бірмі: "Ці працівники не знають, що робити під час повені. Вони не можуть повернутися, оскільки не мають документів. Деякі намагалися нелегально перетнути кордон. Їх заарештували".

  Заробітчани нарікають - їхня доля найменше непокоїть уряд Таїланду. Через закон, за яким заробітчанин не має права виїжджати з провінції, в якій працює - тисячі людей лишаються у затоплених провінціях. Сподіваються - лише на себе.

  Таїландець: "Ми маємо самі піклуватися про себе. Ділимося їжею, водою. Але запаси - майже вичерпані. А додому теж не повернешся".

  Утім, не всі мешканці країни - потерпають від повені. Попри напівзатоплені вулиці, евакуації та решту негараздів - у Бангкоку процвітає торгівля золотом. На вулиці завдовжки менше трьох кілометрів - розташовані понад сотня крамниць. У кожній - повно покупців. Деякі - проводять біля вітрин години, чекаючи новин із біржі, щоби якомога вигідніше вкласти гроші.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Каліфорнії успішно розділили сіамських близнюків
  Наступний матеріал
  У Мистецькому арсеналі відкрився Форум сучасного арту
  Теги: