У Мистецькому арсеналі відкрився Форум сучасного арту

  Відеоарт від французів, живопис і звуки, від японців та гарячі 90-ті - від українців. У Мистецькому арсеналі відкрився 6-й форум сучасного арту. На площі понад 16 гектарів - розмістили роботи три десятки галерей. І українських, і закордонних. Яке воно - сучасне мистецтво бачила Анна Мірошниченко

  Торік "Арт Київ" зібрав понад 35 тисяч гостей. Організатори назвали це рекордом. Рік потому Мистецький Арсенал знов демонструє сучасний арт. Змішалися картини, музика і космонавти.

  Максим, відвідувач: "Це мистецтво 3 тисячоліття. Це нормальним розумомо не пояснити. Це відчувається емоціями і і ненормальний сприйняттям".

  Тут і вітчизняне сучасне мистецтво, і заморське. Французька відеохудожниця Марі Рейнер приїхала в Україну і закохалася.

  Він стане героєм наступного проекту Марі. Поки що її герої - українські моряки. Художниця знімала їх на кораблі, коли ті пливли з Марселя до Алжиру. Тепер демонструє публіці відеопроект.

  Про свою зацікавленість машинними механізмами Марі не просто розказує, а показує. Біля кімнати з фільмом - встановила двигун. 

  Марі Рейнер, французська художниця: "Цей двигун символ індустріалізації. Я розмістила його тут, бо раніше  ж Мистецький арсенал був місцем, де виробляли зброю. Тут було виробництво. Так смішно було, як ми його сюди везли. Про це буде окремий  відеопроект".

  Ще одні заморські гості - японці. Їх шестеро і  вони вперше в Україні. Свою експозицію назвали "1965". Саме того року шестеро японських митців і народилися. Творили окремо один від одного. Потім зібрали все до купи. І фото, і живопис.

  Оскар Ойва: "Це  Азіатська кухня. Тут сховані 16 азійських країн. Дим - форма Японії, зліва - Китаю".

  А ще японці привези в Україну звуки.

  Суміхіша Аріма: "Цей специфічний звук я придумав. Я музикант".

  А це вже наші звуки. Володимир Кузнецов привіз на виставку польський фіат. Робота про 90-ті роки. Тоді українці їздили в  Польщу торгувати. Всередені авто - саме ті товари. З 90-х.

  Володимир Кузнецов: "Речі власні, друзів речі, куплені на барахолці".

  І наше українське подивитись, й іноземних митців оцінити прийшов вітчизняний бомонд. У перший рядах - політики.

  Ірина Геращенко, народний депутат: "Наші митці вони роблять набагато більше, ніж політики для популяризації  україни, щоб показати, що тут живуть прекрасні люди. Це супер".

  Андрій Шкіль, народний депутат: "Люблять...Українське мистецтво почувається значно краще, ніж сучасний політикум".

  Як же почувається сучасне українське мистецтво можна приходити і дивитися  аж до 13 листопада.

  Анна Мірошниченко, Микола Лебедєв, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Повінь у Таїланді досі не спадає
  Наступний матеріал
  Протест поліцейських у Сербії
  Теги: