Повінь у Таїланді дісталась столиці країни

  Столиця Таїланду - Бангкок - поступово занурюється під воду. Вода почала заливати ще три райони міста. Мешканці барикадують будівлі або евакуюються. Канали навколо столиці - переповнені. Влада намагається врятувати індустріальні квартали столиці. Вітчизняне МЗС застерегло українців від відвідування країни до початку листопада.

  П`ятиденні вихідні оголосила влада Таїланду. До цього вдалися, щоби люди змогли евакуюватися з небезпечних місць. Напередодні вода почала заливати ще кілька районів столиці - Бангкока. Щодня з міста відкачують вісім мільйонів кубометрів води. Утім, цього недостатньо. Дамба, яка мала захищати місто з півночі, таки не витримала. Її прорвало в кількох місцях. Під загрозою - залізничне сполучення.

  Джаран Серанон, залізничник: "Якщо рівень води сягне 15 сантиметрів, залізницю доведеться закрити. Ми стежимо за ситуацією цілодобово".

  Вплинула повінь і на роботу аеропортів. Друге за розміром летовище Бангкока - Дон Муанг - припинило роботу до 1 листопада. Керівництво пояснює - всі прилеглі райони затоплені і пасажири просто не можуть дістатися аеропорту. Найбільше від стихії потерпає промисловість країни. Під дво-триметровим шаром води опинилися кілька індустріальних парків, в яких зосереджені сотні фабрик та заводів. Закрилися виробництва кількох корпорацій. Центральні банки Японії та Таїланду думають як компенсувати збитки японським концернам, що були змушені зупинити заводи в країні.

  Осаму Фудживара, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми активно працюємо над наданням допомоги японським компаніям, які постраждали внаслідок повені. Допомагатимемо відновити бізнес".

  Вода підступає і до індустріальних районів Бангкока. Там терміново зводять укріплення та захисні споруди.

  Танапом Каракасікум, представник "Тай моторз": "Ми побудували бар`єри навколо фабрики, і зводимо додаткову лінію захисту. Якщо ж це не допоможе, застосуємо план Б: обкладатимемо мішками з піском стіни будівель".

  Уряд Таїланду вже пообіцяв виділити понад 10 мільярдів доларів з бюджету на відбудову економіки. Переважно гроші надаватимуться дрібним підприємцям. За попередніми оцінками, вода почне спадати за півтора місяця. Ще стільки ж часу знадобиться на те, щоби відновити виробництво. Повені почалися в Таїланді в середині липня. Відтоді загинули вже 366 людей. Понад сто тисяч - втратили житло. Загалом від високої води потерпають 2 з половиною мільйони осіб.

  Попередній матеріал
  Могильов: дії міліції стосовно депутатів під Печерським судом були законними [відео]
  Наступний матеріал
  Зливи спричинили повінь у столиці Ірландії
  Теги: