Повені стали загрозою для мешканців багатьох країн світу

  Висока вода стала справжньою загрозою для мешканців багатьох країн світу. Від масштабних повеней потерпають у Колумбії. Нищівна негода дісталася і Коста Рики. А у Новій Зеландії влада оголосила надзвичаайний стан через найгірші паводки за останні кілька десятиліть. Причиною нищівної негоди вчені назовають глобальні зміни у кліматі.
  Нищівні повені прийшли у Коста-Рику. Через сильні зливи з берегів вийшли ріки на сході країни. Там  води по пояс, затопило цілі міста. Полишити свої домівки були вимушені сотні родин. Понад тисячу людей влада розселила у тимчасових евакуаційних центрах. На найближчі кілька діб синоптики  прогнозують нові зливи. Місцевих мешканців - негода застала зненацька.

  Едгаро Ледезма, мешканець Коста-Рики: "Дощити почало у другій ночі - а вже о дев"ятій ранку почалася справжня повінь. Справи швидко погіршуються. Багато людей - вже втратили усе, що мали".
   
  Ана Янсі Камал, постраждала: "Пральна машина, телевізор, холодильник - усе залишилося у затопленому будинку. Ми навіть харчів не встигли захопити".

  Південніше, у Колумбії - висока вода дошкуляє людям вже кілька місяців. Від неї загинули вже понад 120 людей. Численні зсуви ґрунту зруйнували десятки будинків, пошкодили місцевий нафтогін і залишили без питної води тисячі людей. Під водою - сотні гектарів орних земель, значно постраждали кавові плантації. У країні діє надзвичайний стан. А влада - лише починає підраховувати збитки від негоди.

  Герман Кардона, міністр транспорту Колумбії: "У країні частково чи повністю зруйновані понад 1600 кілометрів доріг. Лише для того, щоби відновити їх знадобиться шість чи сім мільйонів доларів".

  Хуан Мануель Сантос, президент Колумбії: "Стихійні лиха - це справжня карма мого уряду. З першого дня, як я обійняв посаду чільника держави - у країні постійно трапляються погодні катастрофи. Останніми роками зливи значно сильніші, аніж було раніше. І це найгірша проблема з якою ми зіткнулися за 16 місяців при владі".

  Не легше і у іншому куточку світу - у Новій Зеландії. Через сильні зливи - на півдні країни - вирують повені, які вже назвали найгіршими за кілька десятків років. Влада оголосила у регіоні надзвичайний стан. Дороги - розмило зсувами грунту. А ті, що  не зруйновані - вода перетворила на бурхливі ріки.

  Науковці кажуть: в усьому винні кліматичні зміни. Зокрема - природний феномен Ла Нінья - так вчені називають зниження температури води на поверхні Тихого Океану у його екваторіальній частині. Це ж явище - спричинило  і  наздвичайні посУхи, що прийшли цим літом на рівнини США, і зливи, які призвели до масштабних повеней у Австралії.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  У Києві можна купувати новорічні ялинки
  Наступний матеріал
  Масштабні протести у Бахрейні
  Теги: