Потік нелегальних мігрантів з Тунісу до Італії продовжує зростати

  Біженці з Тунісу прибувають на італійський острів Лампедуза. Лише за минулий тиждень туди дісталися понад 5 тисяч людей. Уряд Італії оголосив на острові надзвичайний стан. Водночас він закликає уряд Тунісу припинити потік нелегальних мігрантів.

  Кількість біженців на Лампедузі уже дорівнює чисельності місцевих мешканців і продовжує збільшуватися. Частину іммігрантів перевезли на Сицилію до спеціального табору. Люди припливають з Тунісу човнами. Поліція затримує власників суден і самі транспортні засоби, але потік біженців - не припиняється.

  Бернардіно Рубейс, мер Лампедузи: "Ми намагаємося знайти вихід із ситуації. Здається, весь туніський народ тікає з батьківщини до Італії, а потім - до інших країн. Переважно вони планують їхати до Франції".

  Італія наголошує на необхідності запровадження змін до імміграційних законів. Зокрема, це стосується стратегії "прозорих кордонів" всередині ЄС. Переселенець, який отримав політичний притулок в одній країні, може вільно переїхати до іншої. Рим вживає й інших заходів, щоби впоратися з потоком чужоземців. Міністр внутрішніх справ звернувся по допомогу до служби прикордонного контролю Фронтекс. Італійський уряд також попросив фінансової допомоги у ЄС.

  Роберто Мароні, міністр внутрішніх справ Італії: "Ми попросили Європол з`ясувати, чи є серед мігрантів злочинці або терористи. Ми також звернулися до Європейської комісії з проханням надати допомогу в розмірі 100 мільйонів євро для подолання кризи".

  Уряд Тунісу погодився на співпрацю з європейськими країнами. Італія вже пообіцяла надати туніській армії радари та патрульні катери. ЄС також допоможе Тунісу фінансово - щоб підтримати демократичні зміни у країні. Масова еміграція розпочалася після революції 14 січня 2011 року.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Колумбійські правоохоронці захопили субмарину наркомафії
  Наступний матеріал
  ГПУ припинила справу проти дочки Онопенка
  Теги: