Португалія звернулася до ЄС по фінансову допомогу

  Португалія звернулася до Євросоюзу по фінансову допомогу. Про це повідомив виконувач обов`язків прем`єр-міністра цієї країни Жозе Сократеш.

  Лісабон був проти таких кроків. Утім минулого тижня уряд був змушений визнати, що він не зміг привести бюджетний дефіцит у 2010-му до вимог зони євро. Португалія попросила у ЄС грошей слідом за Грецією та Ірландією. На думку експертів, їй можуть виділити близько 80 мільярдів євро. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що звернення Португалії розглянуть уже найближчим часом. А Єврокомісар із фінансових питань Оллі Рен схвалив дії португальської влади. Їх підтримала і тамтешня опозиція. Нагадаємо, минулого місяця португальський уряд соціалістів пішов у відставку. Запропоновані ним заходи суворої економії не підтримав парламент.  

  Жозе Сократеш, в.о. прем`єр-міністра Португалії: "Мій обов`язок - дбати про національні інтереси у першу чергу. Тому я хочу повідомити, що ми звертаємося до Європейської комісії із проханням профінансувати нашу країну і економіку. Ви усі знаєте, як ми намагалися уникнути таких кроків, утім іншого виходу не було. Я поінформував президента про це рішення".

   

  Попередній матеріал
  Хімічна аварія в центрі Брюсселя
  Наступний матеріал
  Зворушлива історія у Техаському зоопарку [відео]
  Теги:
  Loading...