segodnya.ua

Порошенко поскаржився Меркель на ОБСЄ і подякував за допомогу Німеччини

  Президент України Петро Порошенко продовжив телефонні консультації з Федеральним Канцлером Німеччини Ангелою Меркель.


  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Порошенко та Меркель обговорили ситуацію із дотриманням режиму припинення вогню. Зокрема, Президент зауважив, що українська сторона послідовно дотримується домовленостей. Глава держави наголосив, що він очікує виконання російською стороною її зобов'язань у рамках Мінського протоколу: виводу військ, забезпечення закриття кордону та запровадження буферної зони по його лінії.

  Крім цього, співрозмовники обговорили стан виконання ОБСЄ функції моніторингу та верифікації двостороннього режиму припинення вогню. У цьому контексті Порошенко висловив занепокоєння з приводу того, що ОБСЄ досі не надала безпілотні літальні апарати, що визначено попередніми домовленостями.

  Водночас він подякував Меркель за гуманітарні ініціативи Німеччини в продовження домовленостей, досягнутих під час візиту канцлера до Києва. Зокрема, Німеччина виділяє 25 млн євро на спорудження житла для вимушених переселенців та 500 млн євро кредитних гарантій на відбудову інфраструктури Донбасу.

  Глава держави повідомив, що за його дорученням віце-прем'єр-міністр Володимир Гройсман вчора провів нараду за участю представників органів центральної та місцевої влади, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Посольства Німеччини в Україні з метою реалізації гуманітарних проектів на кошти Німецького уряду. Зокрема, було обговорено питання доставки та розповсюдження німецької гуманітарної допомоги в Донецькій та Луганській областях та побудови містечок для більш ніж 4 тис. вимушених переселенців.

  Також Меркель і Порошенко обговорили енергетичне питання, зокрема, результати останніх тристоронніх консультацій з газового питання, які відбулися у Берліні.
  Попередній матеріал
  "Південмаш" розробив ракетний комплекс "Коршун-2", який ефективніше за російського "Іскандера"
  Наступний матеріал
  В Туреччині поліція розігнала курдів, що збиралися воювати в Сирії
  Теги:
  Loading...