Помер відомий режисер та продюсер Сідні Поллак (РОЗШИРЕНО)

  У Лос-Анджелесі помер Сідні Поллак - американський режисер, актор і продюсер. У своїх стрічках він знімав Джейн Фонду, Барбру Стрейзанд, Меріл Стріп, Ніколь Кідман, Джорджа Клуні та багатьох інших. Фільми Поллака не один десяток разів висувалися на премії "Оскар" і у багатьох випадках їх здобували. Стрічка "З Африки" отримала одразу сім статуеток. Режисер помер на 73-му році життя, після тяжкої хвороби. Жалобна церемонія буде закритою.

  Режисер Сідні Поллак часто з`являвся на екрані як актор - і у власних стрічках, і у фільмах інших режисерів. Нащадок євреїв, вихідців з Росії, Поллак народився у США. Акторська школа у Нью-Йорку була його першим університетом. Лише згодом Поллак взявся знімати і продюсувати фільми. Однією зі стрічок, де Сідні Поллак одночасно був режисером, актором і продюсером, стала відома комедія "Тутсі" - історя актора, який змушений переодягнутися на жінку, щоб здобути роль. Подейкують, що сварки на сценічному майданчику з виконавцем головної ролі, Поллак переніс і на екран.

  Більшість фільмів Сідні Поллака здобували по кілька номінацій на "Оскар", і у багатьох - перемагали. Окрім режисури, кіноакадемія відзначала майстерну гру акторів, музичний супровід, художнє оформлення та сценарій. Одразу сім "Оскарів" отримала стрічка "З Африки", в головній ролі з Меріл Стріп. Сідні Поллак сам знімав у своїх стрічках голівудських зірок, і працював з ними на майданчику як актор. Та це лише одна з причин, чому фільми цього режисера здобули популярність не лише у Голлівуді, а й в усьому світі.

  Сідні Поллак, режисер: "Ви дуже чуйні, - саме за це я люблю приїздити до Європи. Ваші фільми дуже політичні і дуже серйозні. Ця заполітизовнаість наче і непомітна, і водночас - вона є. А от я маю певні труднощі. Коли я роблю стрічку, в яку вкладена велетенська сума, моє найперше завдання - розважити вас".

  Останньою режисерською роботою Поллака стала картина "Перекладачка" - з Ніколь Кідман у головній ролі. Славетному режисерові навіть дозволили знімати у приміщенні Генасамблеї ООН, чия будівля зазвичай закрита для кінокамер. Помер Сідні Полак на 73-му році життя, після 9-ти місяців боротьби з раком.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.51Мб)
  Попередній матеріал
  У Китаї внаслідок землетрусу з берегів виходять озера - у країні масово евакуюють людей
  Наступний матеріал
  Британські водії протестують проти намірів уряду збільшити податки на пальне
  Теги: