Польща та США підписали угоду щодо розміщення елементів ПРО

  Угоду про появу елементів ПРО у Польщі таки уклали. Свої підписи під документом поставили держсекретар США Кондоліза Райс та її польський колега Радослав Сікорський.
  На урочистій церемонії у канцелярії уряду були присутні президент Жечі Посполитої Лех Качинський та прем`єр-міністр Дональд Туск. У Польщі з`являться 10 ракет-перехоплювачів, які є частиною загальносвітової американської протиракетної оборони. В обмін на це Штати забезпечать країну-союзницю 96-ма ракетами протиповітряної оборони Петріот. Крім того, країни домовилися допомогати одна одній у разі загрози з боку інших держав.

  Появі американських ракет у Польші запекло опиралася Росія, яка вважає їх загрозою своїй національній безпеці. Офіційна Варшава вже заявила - вона допустить російських військових інспекторів до баз ПРО, якщо Москва зі свого боку відкриє свої бази для міжнародних інспекцій.

  Лех Качинський, президент Польщі: "Протягом усього процесу тривалих переговорів з пані держсекретарем ми дійшли висновку, що в інтересах саме Польщі, а не тільки Сполучених Штатів знайти спільних союзників в обороні. Кожна зі сторін досягла своєї мети. І це - великий успіх для Польщі".

  Кондоліза Райс, держсекретар США: "Система ПРО націлена виключно на захист, вона не має на меті завдати удару комусь. Вона збільшує наші шанси дати відсіч новим світовим загрозам і сигналізує світові про те, що ми з вами вже знаємо - що Польща - один з найкращих друзів та союзників Сполучених Штатів".
  Попередній матеріал
  Росія блокує резолюцію Радбезу ООН щодо Грузії
  Наступний матеріал
  В України можуть відібрати Олімпійське срібло
  Теги:
  Loading...