szaopressa.com

Польща створює Війська територіальної оборони на протидію російському спецназу

  До 2019 року ВТО мають нараховувати 53 тис. військовослужбовців

  У Польщі створюються Війська територіальної оборони (ВТО), які будуть найефективнішою відповіддю на ймовірні дії російського спецназу в рамках гібридної війни з Росією. Про це у Варшаві заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, повідомляє "Укрінформ".

  "Війська територіальної оборони є найефективнішим способом протидії чи ускладнення цього роду дій з боку Російської Федерації. У цьому зв'язку потрібно звернути увагу не лише на створення військ територіальної оборони, але й на підготовку ВТО, щоб вони могли протидіяти таким ефективним силам як спецназ", – заявив Мацеревич.

  Міністр оборони наголосив, що це завдання є дуже складним, а тому він довірив командування ВТО саме офіцеру польського спецназу – полковнику Вєславу Кукулі. Дуже важливим елементом функціонування ВТО буде співпраця з парамілітарними організаціями – зокрема рятувальниками, службою охорони залізниці, лісничими тощо.

  За словами Мацеревича, ВТО буде включено в загальну систему управління армією. Нині формується командування трьох бригад територіальної оборони в Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах Польщі, а також чотирьох батальйонів у містах: Люблін, Бялосток, Седльце та Жешув.

  Зазначається, що до кінця 2016 року ВТО Польщі нараховуватимуть не менше 3 тис. осіб, а у 2017 році буде створено ще три бригади чисельністю 18 тис. військових. У 2019 році Війська тероборони мають нараховувати вже 53 тис. військовослужбовців в 17 бригадах і 63 батальйонах. На створення та утримання ВТО упродовж 2016-2019 років Польща витратить 3,6 млрд злотих (приблизно 22,3 млрд грн за поточним курсом).

  Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Польщі війська НАТО тренуватимуться поряд із російським кордоном.

  Попередній матеріал
  Порошенко розповів, які результати дала Україні Угода про асоціацію з ЄС
  Наступний матеріал
  Річниця початку Революції Гідності: Як буремні події 2013 року згадують користувачі соцмереж – відео
  Loading...

  У Польщі війська НАТО тренуватимуться поряд із кордоном з Росією

  Польща і Україна можуть створити новий гвинтокрил – міноборони республіки

  Порошенко зустрівся з главою Бюро нацбезпеки Польщі

  Росія перекидає ракетний комплекс "Іскандер" до прикордонної з Литвою та Польщею території - розвідка США